Floyd: nie moja wina, że jestem lepszy

Floyd Mayweather Jr. (40-0, 25 KO) ponownie oznajmia światu, że jest najlepszym pięściarzem, jaki kiedykolwiek wszedł między liny. Ponadto Amerykanin krytykuje swojego najbliższego rywala - Shane'a Mosley'a (46-5, 39 KO).

- Nie sądzę, by ktokolwiek mógł mnie pokonać - powiedział 33-letni Mayweather. "Shane Mosley ma pięć porażek w rekordzie. Floyd Mayweather jest niepokonany. Znalezienie kogoś, kto ma ze mną jakieś szanse graniczy z cudem. Shane nie ma charakteru, to widać po jego wypowiedziach. Ma 38 lat i nagle zaczął się tatuować. Myślę, że rozwód odegrał tu bardzo ważną rolę i Mosley nie potrafi sobie poradzić z presją. Znam to. Na mnie nie ciąży żaden stres, bo wszystko robię bezbłędnie" - mówi pięsciarz.

 

Raport o walce Tomasz Adamek - Chris Arreola?

"Money" tłumaczy też dlaczego większość fachowców (i przede wszystkim kibiców) uważa jego walki za nudne. Floyd wyraża również opinię o nielegalnych środkach wspomagających oraz tych, którzy świadomie ich używają, by uzyskać przewagę nad rywalem.

"Mosley jest w tym biznesie od 18 lat. Nie wiemy od jak dawna coś bierze - powiedział Mayweather. - Oni wszyscy od lat stosują różne wspomagacze. Przez oszustów paru dobrych pięściarzy zakończyło kariery. Ja jestem czystym sportowcem. Jestem twarzą boksu i chcę oczyścić ten sport. To nie moja wina, że jestem o tyle lepszy od moich przeciwników. Wszystkie moje walki są jednostronne. Każdy chce zobaczyć pojedynek, w którym Mayweather ma kłopoty, ale ja jestem na to za sprytny i zbyt inteligentny" - kończy Floyd.

Nate Jones, asystent głównego szkoleniowca w teamie Mayweathera, spodziewa się, że Floyd Jr. znokautuje Shane'a Mosley'a na oczach fanów w MGM Grand w Las Vegas. Bardzo niewielu ekspertów podziela zdanie Jonesa, bo ani "Money" nie posiada bardzo mocnego ciosu, ani "Sugar" chociażby podejrzanej szczęki.

- Floyd walczy z jednym z najlepszych na świecie i wie, że musi być w życiowej formie - powiedział Jones. - Tak właśnie jest. Myślę, że znokautuje Mosley'a. Floyd bije potężnie i po prostu się nie hamuje. W tej walce może się to potwierdzić. Floyd chce pokazać światu, że jest najlepszy. Dojście do formy zajęło mu jakieś cztery dni, a będzie się przygotowywał aż do samej walki. Powiedziałem mu: "Robisz się straszny", a on odparł: "Nate, muszę go pokonać".

Roger Mayweather, główny trener i wuj Floyda, uważa, że jego podopieczny nie walczył z lepiej wyszkolonym przeciwnikiem w całej zawodowej karierze.

- On jest większy niż Marquez, tak samo jak Floyd był dobrym amatorem, ma dobrą szybkość i mocny cios - twierdzi szkoleniowiec. - Mimo tego uważam, że jeśli walka nie będzie toczyć się na linach, to Floyd go dorwie. Nikt nie walczy lepiej na środku ringu niż mój bratanek. Mosley to elita. Prawdopodobnie najlepszy przeciwnik w karierze Floyda.

Więcej informacji o - boksie na bokser.org ?