Kliczko do Haye`a: Nie możesz całe życie uciekać

Władimir Kliczko (54-3, 48 KO), mistrz federacji IBF, WBO i IBO w kategorii ciężkiej, wzywał na swoim kanale YouTube czempiona WBA - Davida Haye'a (24-1, 22 KO) do podjęcia rzuconej mu rękawicy.

- To wiadomość, którą przesyłam wszystkim fanom boksu i bezpośrednio Davidowi Haye. Davidzie, już dwukrotnie wycofywałeś się z walk z braćmi Kliczko. Teraz czas podjąć wyzwanie - powiedział 34-letni Ukrainiec. - Na oczach milionów świadków wyzywam cię do walki. Nie możesz całe życie uciekać i jeśli chcesz zyskać szacunek to wejdź ze mną do ringu. Jestem gotowy. Na co czekasz?

Na odpowiedź znanego z ciętego języka Davida Haye nie trzeba było długo czekać. Mistrz federacji WBA w kategorii ciężkiej, w nietypowy sposób odpowiedział młodszemu z braci Kliczko.

- Mam gdzieś czy ci dwaj stoczą walkę na ringu bokserskim, czy na podwórku za domem mamy. Jest tylko jedna droga, by bracia Kliczko dostali pojedynek ze mną - twierdzi 29-letni "Hayemaker". - Zmierzcie się między sobą, a zwycięzca zawalczy ze mną. Jeżeli nie chcecie zasmucić żadnego członka rodziny, to niech jeden z braci swe odda pasy drugiemu.

Adam Booth, manager Haye'a, żąda ponadto równego podziału zysków z unifikacyjnego pojedynku.

- Kliczko muszą przyjąć do wiadomości, że walka odbędzie się tylko jeśli podzielimy zyski 50-50 - powiedział Booth. - Jeżeli łudzą się, że będzie inaczej, to oszukują samych siebie.

Więcej boksu na Bokser.org ?