Boks. Łatwy przeciwnik Masternaka

Jeden z najbardziej obiecujących polskich pięściarzy, Mateusz Masternak (18-0, 13 KO), niemal na pewno dopisze za tydzień kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Wrocławianin 17 kwietnia stanie na ringu w Magdeburgu do pojedynku na dystansie ośmiu rund, a jego rywalem będzie Marco Heinichen (11-22-2, 6 KO),

Niemiec w przeszłości walczył już i przegrał z dwoma naszymi rodakami - Grzegorzem Soszyńskim oraz Patrykiem Bursztynowiczem. Głównym punktem programu niemieckiej gali będą dwie potyczki o mistrzostwo świata. W wadze średniej Sebastian Zbik (28-0, 10 KO) da rewanż Włochowi Domenico Spadzie (30-2, 15 KO) stawiając na szali swój pas federacji WBC w wersji tymczasowej, a Robert Stieglitz (37-2, 23 KO) przystąpi do drugiej obrony tytułu WBO kategorii super średniej, mając za rywala kolegę klubowego, Eduarda Gutknechta (18-0, 7 KO).

Pierwotnie przeciwnikiem "Mastera" miał być wymagający Czech Jiri Svacina, jednak ten zrezygnował w ostatniej chwili i wybrał ofertę Ismaila Abdoula. Tak więc dla boksującego w kategorii cruiser Mateusza będzie to łatwiejszy pojedynek przed ciężką próbą na początku czerwca, kiedy Masternak ma zmierzyć się w swoich rodzinnych stronach z bardzo wymagającym zawodnikiem.

Ostatnią walkę 23-letni Polak stoczył 6 marca w katowickim Spodku, kiedy pokonał Faisala Ibnela Arrami'ego przez TKO w 8. rundzie, broniąc tym samym tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC. Mateusz dzięki ostatnim efektownym wygranym awansował w marcowym rankingu organizacji WBC na wysokie, siedemnaste miejsce.

Więcej o boksie czytaj na bokser.org?

Więcej o: