Boks. "Diablo" walczy o tytuł mistrza świata

To już pewne - do pojedynku o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej prestiżowej organizacji bokserskiej WBC pomiędzy Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem i Włochem Giacobbe Fragomenim dojdzie 15 maja na gali "Wojak Boxing Night" w łódzkiej hali "Arena".

- Chcę pokazać tym razem Fragomeniemu, że jestem lepszy od niego. Nieważne, czy walka zakończy się nokautem czy werdyktem punktowym, chcę zdobyć ten pas i trzymać go jak najdłużej - zapowiada Włodarczyk, dla którego majowa potyczka z Włochem będzie rewanżem za zakończone kontrowersyjnym remisem punktowym starcie z maja zeszłego roku.

Łódzka gala będzie rekordowym pod względem budżetu wydarzeniem w historii sportów walki nad Wisłą - według szacunków szefa organizującej imprezę grupy KnockOut Promotions - Andrzeja Wasilewskiego - całe przedsięwzięcie pochłonie ponad milion dolarów, z czego sami uczestnicy walki wieczoru zainkasują aż 616 tysięcy.

"Diablo" do pierwszego w dziejach boksu nad Wisłą pojedynku o pas federacji WBC przygotowywał się będzie tradycyjnie pod okiem trenera Fiodora Łapina, wspólnie z Albertem Sosnowskim, który 29 maja zmierzy się w boju o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Witalijem Kliczko.