Foreman: Bracia Kliczko od 5 lat nie walczyli na poważnie

Były mistrz świata George Foreman skrytykował braci Kliczko Władimira i Witalija za dobór przeciwników w ostatnich pięciu latach. - Oni nie walczyli z nikim poważnym - powiedział.

33-letni Władimir w sobotę w Dusseldorfie będzie bronił pasów IBF i WBO w walce z Eddie'm Chambersem, a jego brat Witalij zmierzy się 29 maja z Albertem Sosnowskim, a stawką walki będzie pas organizacji WBC.

61-letni Foreman uważa, że od czasu walki Witalija z Lennoxem Lewisem w 2003 roku bracia nie walczyli z żadnym bokserem z wyższej półki. - To bardzo dobrzy bokserzy. Dobrze ukształtowani, potężni, z piekielnie mocnym uderzeniem - komplementuje Kliczków legenda boksu. - Nie można ich pokonać jednym szczęśliwym ciosem - dodał.

- Ale kim są ich rywale? Od walki z Lewisem nie ciążyła na nich presja, łatwo wygrywali kolejne walki. Od pięciu lat nie walczyli z nikim poważnym - powiedział Foreman.

Sosnowski dla Sport.pl: walka z Kliczką jak desant, najpierw spadochron, potem pole minowe Były trener: Sosnowski zgodził się tylko dla kasy >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.