Boks. Jackiewicz z Abisem o eliminator WBO

Już w niedzielę warszawskim hotelu ?Hilton? odbędzie się pierwsza od dłuższego czasu w stolicy gala boksu zawodowego. W pojedynku wieczoru imprezy, która połączona będzie z uroczystym bankietem, mistrz krajów nadbałtyckich wagi półciężkiej Paweł Głażewski zmierzy się z urodzonym w Kamerunie Francuzem Martialem Bellą Oleme.

- Oleme to wielki twardziel, do tej pory tylko raz przegrał przed czasem - komplementuje ciemnoskórego rywala Głażewski. - Nawet jeśli boksował z zawodnikami o imponujących rekordach, zawsze potrafił "urwać" im te kilka rund. Na pewno wysoko zawiesi mi poprzeczkę.

Dla pięściarza z Białegostoku niedzielny występ będzie pierwszą w karierze "ośmiorundówką".

- Do tej pory toczyłem pojedynki na krótszych dystansach, ale jestem pewien, ze nie będę miał żadnych problemów z kondycją, bo przygotowany jestem "na 110 procent" - zapewnia popularny "Głaz". - Dawno nie miałem takich przygotowań, to było 9 tygodni bardzo intensywnej pracy, ale i pracy bardzo dokładnej, mogłem na spokojnie przerobić wszystkie elementy, których opracowanie sobie założyłem

Oprócz Głażewskiego podczas "Hilton Boxing Night" - taką nazwę nadano nowemu cyklowi imprez z udziałem zawodników bokserskich grup KnockOut Promotions i Babilon Promotion - wystąpią także inni rodzimi pięściarze zawodowi: czołowy polski amator ostatnich lat Krzysztof Szot, notowany w pierwszej 15-tce prestiżowej organizacji WBC Tomasz Hutkowski oraz obiecujący Krzysztof Głowacki i Maciej Miszkin.

Bezpośrednia transmisja telewizyjna z gali w niedzielę od godziny 18.00 w TVP Info.

Wszystko o boksie na bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA