Boks: Harrison myśli tylko o Sosnowskim

- Myślę tylko o Sosnowskim - mówi ?The Sun? Audley Harrison, brytyjski medalista olimpijski z Sydney, przed kwietniową walką o tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej z Albertem Sosnowskim.

Polak jest aktualnym mistrzem Starego Kontynentu, z kolei Harrison złotym medalistą olimpijskim z Sydney. Obaj zmierzą się ze sobą 9 kwietnia w Londynie.

Brytyjskie media od dłuższego czasu interesują się walką, przede wszystkim jednak w kontekście kolejnych rywali boksera. Wymienia się w tym kontekście m.in. Davida Haye`a, czy braci Kliczków. Jednak Harrison studzi nastroje. - W tej chwili interesuje mnie tylko Sosnowski - zapewnia w "The Sun" i apeluje, by nie dzielić skóry na niedźwiedziu.

- Nie ma nic gorszego - deklaruje. - Najpierw muszę wygrać z Sosnowskim, później przyjdzie czas na Kliczków.

Wcześniej Brytyjczyk z uznaniem wypowiadał się o umiejętnościach Polaka. Był pod wrażeniem pressingu i doskonałego przygotowania fizycznego, które zademonstrował Sosnowski podczas grudniowej, zwycięskiej walki o pas mistrza Europy z Włochem Paolo Vidozą.

Audley Harrison stoczył 30 walk, z których wygrał 26, 19 razy przez nokaut. Albert Sosnowski wychodził na ring 18 razy więcej, dwa razy przegrał.

Harrison przed walką z Sosnowskim ?

Więcej o: