Amerykańskie media: Arreola zmiecie Adamka z ringu

Styl walki ?Górala? nie zrobił żadnego wrażenia na amerykańskich ekspertach komentujących walkę. Wielu z nich uważa, że polski pięściarz nie ma szans zrobić kariery w wadze ciężkiej. - Jeśli będzie boksował przeciwko Arreoli tak jak z Jasonem Estradą, zostanie zniszczony - pisze serwis eastsideboxing.com

Zobacz walkę Adamka z Estradą na Z Czuba.tv ?

Mimo że werdykt sędziów był jednomyślny, postawa Adamka pozostawia wiele do życzenia. Brak doświadczenia w walkach z potężniejszymi rywalami daje się we znaki. Polak próbuje nadrobić ubytki w sile uderzenia taktyką i szybkością wyprowadzenia ciosów. Mimo tego Adamek nie robi furory za oceanem.

- Adamek nie wyglądał najlepiej. Nie ma żadnych szans przeciwko Chrisowi Arreoli w kwietniu. Jeśli będzie boksował tak jak z Jasonem Estradą, zostanie zniszczony. Wydaje się, że Arreola jest o wiele mocniejszy od Polaka, dlatego Adamek nie wytrzyma nawet sześciu rund. Pięściarz z Polski ma spore szanse z niższymi bokserami, zaś w starciu z takimi gigantami jak Arreola, czy oczywiście bracia Kliczko, zostanie po prostu zmieciony z ringu. Lepiej niech wróci do wagi półciężkiej... - rozpisuje się nad postawą Polaka serwis bokserski eastsideboxing.com.

New Jersey Sports podkreśla natomiast, że nabranie masy przez polskiego pięściarza źle wpłynęło na jego postawę na ringu. - Adamek wydawał się otyły, ciężko było mu unikać szybkich dłoni Estrady. Amerykanin często używał prawej pięści, którą rozpoczynał serię ataków na Adamka. Polakowi pozostanie mocno podbite oko.

Estrada nie był wymagającym rywalem, dlatego prasa koncentruje się głównie na słabej dyspozycji "Górala" - kandydata do walki z takimi tuzami boksu jak bracia Kliczko, czy Rusłan Czagajew.

- Mimo że Estrada schodził z ringu jako przegrany, walczył z Adamkiem jak równy z równym. Polak otrzymał sporo mocnych ciosów, których nie potrafił ominąć. Adamek musi dokładnie przemyśleć czy warto wchodzić na ring i rywalizować z takimi pięściarzami jak Aleksander Powietkin czy Chris Arreola - podkreśla serwis bokserki The Sweet Science.

Bardziej wyważoną opinię przedstawia serwis ringtv.com. - Adamek czuje się dobrze w wadze ciężkiej, dostrzega swoje szanse w walkach z najlepszymi, wierząc, że będzie równie groźny jak dla przeciwników, z którymi zwyciężał w wadze półciężkiej i junior ciężkiej. Pojedynek z Estradą była niczym ratyfikacja jego prawa do zmagania się z bokserami wagi ciężkiej. Po 12-rundowej walce Adamek może być pewien swojego miejsca gronie najlepszych bokserów.

Świetna walka "Cygana". Kostecki zdemolował Cichella ?

Więcej o: