Wawrzyk: Gołota to super facet

W bardzo ciepłych słowach opowiadał po powrocie do Polski o swoim pierwszym spotkaniu z Andrzejem Gołotą typowany na jego następcę 22-letni Andrzej Wawrzyk.

Młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC zadebiutował w miniony piątek na amerykańskim ringu pojedynkiem na gali w Chicago i choć był liczony w 4. rundzie po potężnym ciosie rywala, ostatecznie pewnie zwyciężył na punkty po ośmiu rundach.

- Gołota to super facet, miły i sympatyczny - komplementował swojego starszego kolegę "po fachu" Wawrzyk. - Jeździliśmy z nim po całym Chicago i okolicach, pokazał nam wszystko, co dało się zobaczyć.

 

Dokładnie takie same wrażenia z trzydniowej gościny u "Andrew" wyniósł promotor młodego pięściarza Andrzej Wasilewski.

- Andrzej Gołota wspaniale nas ugościł, praktycznie spędzaliśmy z nim czas od rana do wieczora. Jest naprawdę wspaniałym gospodarzem - wspominał po przylocie do Warszawy szef bokserskiej grupy Bullit KnockOut Promotions. - To było dla nas wspaniałe przeżycie, bo zarówno ja i Andrzej jesteśmy wychowani na walkach Gołoty.

- To przesympatyczny i ciepły człowiek, z pewnością niejeden kibic, który zna go tylko z telewizji, byłby bardzo pozytywnie zaskoczony, poznawszy go prywatnie - dodał Wasilewski.

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: