Wielkie pieniądze dla Szeremety? "Zawodowy i lukratywny kontrakt"

Obecnie głównym celem Julii Szeremety jest wywalczenie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Los Angeles i zdobycie medalu na tej imprezie. Tuż po igrzyskach Szeremeta może zostać obsypana złotem. To może być też moment przejścia na boks zawodowy. - To będzie kwota, której w polskim boksie zawodowym w ostatnich latach nie było, nie ma i być może przez następne długie lata nie będzie - mówi Piotr Jagiełło, dziennikarz TVP Sport.
Julia Szeremeta
TVP Sport (Screen)

Julia Szeremeta rozpoczęła ten rok od występu w walce otwarcia na turnieju Fight Club Baltic Cup w Koszalinie w kategorii do 60 kg. W kwietniu reprezentacja Polski udała się na zawody Pucharu Świata w Brazylii, ale napotkała problemy logistycznie, ponieważ uciekł jej ostatni samolot z Sao Paulo do Foz do Iguacu. Szeremeta zaskakująco przegrała w 1/8 finału z Węgierką Vlagyiszlavą Kukhtą. - Julia nie jest w szczytowej formie, nie robi ekstremalnie mocnych przygotowań, tylko traktuje Puchary Świata dużo luźniej niż inni. Szczerze sobie z Julką pogadałem - mówił Tomasz Dylak, trener kadry Polski.

Zobacz wideo Julia Szeremeta komentuje wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca Polski

Wielkie pieniądze dla Szeremety? "Jest pięściarką elitarną"

Najważniejszą imprezą dla Szeremety w tym roku będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 15-26 września w Sofii. Szeremeta nie poleci z reprezentacją na Puchar Świata w Chinach w połowie czerwca. Okazuje się, że wkrótce Szeremeta może podpisać ważny kontrakt.

- Ja myślę, że Julii boks zawodowy chodzi po głowie, ale jeszcze nieśmiało, jeszcze cicho, bo oczywiście najważniejszą imprezą są igrzyska olimpijskie w Los Angeles. Na dzisiaj nie ma czasu na boks zawodowy. Po igrzyskach Julia podpisze zawodowy kontrakt i będzie on lukratywny. To będzie kwota, której pewnie w polskim boksie zawodowym w ostatnich latach nie było, nie ma i być może przez następne długie lata nie będzie. Ja nie mam wątpliwości, że Julia jest pięściarką elitarną - powiedział Piotr Jagiełło, dziennikarz TVP Sport w programie "Ring Road", który na YouTube prowadzi były pięściarz Maciej Miszkiń.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że Szeremeta jest kuszona kontraktem w organizacji Most Valuable Promotions, której współwłaścicielem jest Jake Paul, znany influencer, a także pięściarz. MVP zasłynęło m.in. z historycznej walki w Madison Square Garden między Katie Taylor (niekwestionowanej mistrzyni WBA, WBC, IBF i WBO w wadze lekkiej) a Amandą Serrano (mistrzyni świata w siedmiu kategoriach wagowych), która odbyła się 30 kwietnia 2022 r.

Zobacz też: "Meksykański Potwór" znów zmiażdżył! Nieprawdopodobny wyczyn

Oto cel Szeremety na przyszłość. "Chciałabym mieć złoty pas"

Szeremeta też nie wykluczyła, że w przyszłości spróbuje swoich sił w formule MMA.

- Wiadomo, że igrzyska olimpijskie są dla mnie najważniejsze, po igrzyskach zawodowstwo. Nie MMA, tylko plan, żeby poboksować w zawodowym, pokazać się, spróbować czegoś innego, bo wiadomo, boks olimpijski a zawodowy troszkę się różni. Więc chciałabym też mieć złoty pas mistrzostw świata w boksie zawodowym. Nie ukrywam, że lubię pokopać, może kiedyś spróbuję MMA dla zajawki, dla funu, zobaczymy - przekazała Szeremeta w rozmowie z Kanałem Sportowym.

Więcej o: