Ależ bomba! Jest data rewanżowej walki Usyk - Fury

Półtora tygodnia temu Ołeksandr Usyk został pierwszym od 24 lat niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. W Rijadzie Ukrainiec pokonał niejednogłośnie na punkty Tysona Fury'ego. Od razu więc zaczęto mówić o rewanżu między oboma pięściarzami. Pojawiały się przybliżone terminy, aż na scenę wkroczył saudyjski minister ds. rozrywki monarchii i ogłosił konkretną datę.

- Wiem, że Tyson nie może doczekać się rewanżu. Myślę, że dojdzie do niego w listopadzie bądź grudniu, ponieważ nie da rady zorganizować go w październiku. Oni trenują cały rok i od razu powrót na salę nie miałby dla nich sensu - przekazał przed kilkoma dniami współpromotor Tysona Fury'ego (34-1-1, 24 KO) Bob Arum.

Zobacz wideo Adamek wszedł do świata Fame MMA. "To byłby obciach"

18 maja Tyson Fury przegrał niejednogłośnie na punkty z Ołeksandrem Usykiem (22-0, 14 KO) w Rijadzie. Stawką ich pojedynku było pierwsze od 24 lat niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Usyk wygrał, posłał nawet na deski Fury'ego w dziewiątej rundzie i zgarnął pasy federacji WBC, WBA, WBO i IBF.

Saudyjski minister ogłosił datę rewanżowej walki Ołeksandra Usyka z Tysonem Furym

Arum poinformował, że jego zawodnik wykorzystał zapisaną w kontrakcie klauzulę umożliwiającą każdemu z zawodników walkę rewanżową. Kiedy do niej ostatecznie dojdzie? Legendarny założyciel grupy promotorskiej Top Rank mówił o przybliżonej dacie.

O wiele bardziej konkretny był Turki Alalsheikh, a więc minister ds. rozrywki monarchii Arabii Saudyjskiej. To Saudyjczycy odpowiadali za organizację pierwszej walki i tak samo będzie w przypadku starcia rewanżowego między Furym a Usykiem.

"Rewanż między Ołeksandrem Usykiem a Tysonem Furym jest zaplanowany na 21 grudnia 2024 roku w trakcie sezonu w Rijadzie. Świat ponownie zobaczy historyczną walkę. Nasze zaangażowanie na rzecz fanów boksu jest niezmienne. Mamy nadzieję, że to wam się spodoba" - przekazał saudyjski minister w mediach społecznościowych.

- Myślę, że rewanż odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. Zorganizowanie tej walki gdzie indziej byłoby niemożliwe z powodów finansowych. A Saudyjczycy okazali się wspaniałymi gospodarzami. Uważam, że wspaniale przygotowali pierwszą walkę - zachwalał Saudyjczyków Arum. 

Czekasz na rewanżową walkę Tyson Fury - Ołeksandr Usyk?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.