Fury od razu wraca na ring! Sensacyjne wieści tuż po porażce z Usykiem

Tyson Fury przegrał walkę w pojedynku o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Doświadczony Brytyjczyk przez dwie rundy dominował, rozbijał Ołeksandra Usyka i wszystko wskazywało na to, że jest na najlepszej drodze do końcowego triumfu, ale tak się nie stało. We wtorek 21 maja promotor Brytyjczyka ogłosił nazwisko jego kolejnego przeciwnika.

Za nami gala boksu zawodowego, która odbyła się w sobotę 18 października w Rijadzie. Największym zainteresowaniem cieszyła się walka stulecia pomiędzy Ołeksandrem Usykiem a Tysonem Furym. Stawką tego pojedynku były cztery mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej (WBC, WBO, WBA i IBF). Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Usyk 115-112, 113-114, 114-113. 

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

- Od czwartej rundy powiększała się przewaga Fury'ego. Brytyjczyk kilka razy trafił lewym prostym, czym zachwiał pewnością siebie Usyka. W szóstej rundzie wydawało się, że Fury jest o krok od wygranej. Brytyjczyk kilka razy wstrząsnął Usykiem potężnymi uderzeniami. Fury był coraz bardziej pewny siebie, robił show i powiększał sportową przewagę. Wszystko wskazywało na to, że Usyk może nie dotrwać do końca. Ale on przetrwał. I wrócił w wielkim stylu - relacjonował Konrad Ferszert ze Sport.pl. To była pierwsza porażka na zawodowym ringu w karierze Fury'ego.

Nic więc dziwnego, że w wywiadzie dla DAZN tuż po wyjściu z ringu nie był w stanie uznać swojej porażki. - Wierzę, że wygrałem tę walkę. Wydaje mi się, że on wygrał kilka rund, ale ja wygrałem większość - przekonywał.

Następnie pięściarz zapowiedział, że jest gotowy na rewanż i w tym celu ogłosił, że chce aktywować klauzulę rewanżową. - Mamy klauzulę rewanżową. Przegrałem niejednogłośną decyzją z dobrym, małym człowiekiem. Uruchomimy ją ponownie w październiku - powiedział. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Promotor Tysona Fury'ego potwierdza. Będzie rewanżowe starcie!

We wtorek 21 maja promotor Brytyjczyka, Fran Warren, w rozmowie z TalkSport potwierdził, że klauzula ta została aktywowana. Dodał także, że walka najprawdopodobniej odbędzie się 12 lub 13 października 2024 roku.

Rewanżowe starcie Ukraińca z Brytyjczykiem będzie miał już nieco niższą stawkę, dlatego że Usyk już niedługo będzie musiał zwakować pas IBF, co było zawarte w kontrakcie na walkę z Furym. 

Czy czekasz na rewanżowe starcie Tysona Fury'ego z Ołeksandrem Usykiem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.