Tym zajmuje się córka Tomasza Adamka. "Wybiłem jej to z głowy"

Tomasz Adamek przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych polskich pięściarzy w historii. "Góral", wraz z żoną Dorotą, doczekał się dwóch córek - Roksany i Weroniki. Młodsza z nich swego czasu chciała być modelką. - Jest wysoka i szczupła, Był czas, że chciała zostać modelką, ale wybiłem jej to szybko z głowy - wyznał w rozmowie z "Super Expressem". Okazuje się, że Weronika posłuchała rad swojego taty i poszła w ślady siostry oraz mamy.

Tomasz Adamek stoczył w swojej karierze 59 walk bokserskich. 53 z nich wygrał, w tym 31 przez nokaut. Swój ostatni pojedynek stoczył 6 października 2018 roku z Jarrellem Millerem. Walka ta zakończyła się zwycięstwem Amerykanina. Podczas tych pojedynków mógł liczyć na wsparcie rodziny.

Zobacz wideo Borek zdradza kulisy walki Adamek vs Khalidov. "Nie chcieli blokować"

Adamek od wielu lat jest w związku małżeńskim z Dorotą. Para stanęła na ślubnym kobiercu w październiku 1996 roku i od tamtego czasu nie widzi świata poza sobą. Rok później na świat przyszła ich pierwsza córka Roksana, która w 2021 roku wzięła ślub ze swoją miłością życia w Harrison. W 2000 roku pięściarz doczekał się drugiej córki - Weroniki.

Córka Adamka poszła w ślady mamy i siostry. Ten zawód będzie wykonywać

Kilka lat temu Adamek zdradził na łamach "Super Expressu", że młodsza z jego córek chce zostać modelką. - Jest wysoka i szczupła, był czas, że chciała zostać modelką, ale wybiłem jej to szybko z głowy. W życiu trzeba mieć wykształcenie i zawód, to jest podstawa sukcesu. Obiecałem jej, że kiedy będziemy w Polsce, weźmiemy udział w sesji zdjęciowej, ale dla zabawy i przyjemności - mówił.

Po latach okazało się, że interwencja 47-latka była skuteczna. Weronika jest absolwentką prywatnej uczelni Quinnipiac University w Hamden. W ubiegłym roku ukończyła tam pielęgniarstwo, zdobywając tym samym tytuł zawodowy licencjatki. "Cieszę się, że Weronika dobrze wybrała i poszła w ślady mamy oraz siostry. Teraz mam trzy pielęgniarki w domu! Będę jej kibicował w dalszych etapach nauki, bo dla niej to dopiero początek" - napisał na Instagramie.

 

Młodsza córka Adamka nie może narzekać na brak obserwujących w sieci. Aktualnie jej konto na Instagramie obserwuje ponad 4,6 tys. użytkowników, z którymi dość regularnie dzieli się zdjęciami czy krótkimi filmikami z życia codziennego.

 

Rodzina Adamków od 2008 roku mieszka w USA. Adamek na swoim koncie ma tytuły zawodowego mistrza świata organizacji IBF, IBO oraz WBC.

Więcej o:
Copyright © Agora SA