Zaskakująca decyzja "Don Kasjo"! Rusza do poważnego sportu

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński przez wielu kibiców kojarzony jest z walk freakfightowych. Ostatnio brał udział w gali federacji Prime MMA, na której wyraźnie przegrał z Pawłem Tyburskim. Niebawem 31-latek znów wjedzie do ringu, a to dlatego, że zgłosił się do udziału w mistrzostwach Polski. Będzie rywalizował w dyscyplinie, która jest mu bardzo dobrze znana i w której w przeszłości osiągnął spory sukces.

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński w ostatnich latach zyskał dużą popularność za sprawą występów na galach freakfightowych w federacjach Fame MMA i Prime MMA. Po raz ostatni w ringu pojawił się w październiku na gali Prime 6 w Toruniu, w walce z Pawłem Tyburskim aż cztery razy był liczony i ostatecznie przegrał przez TKO (po interwencji lekarza). A już niebawem znów stanie do walki.

Zobacz wideo Dawid Kubacki po niedzielnym konkursie w Lillehammer. "Kolejny ciężki dzień"

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński weźmie udział w mistrzostwach Polski w boksie olimpijskim

"Don Kasjo" znalazł się na liście startowej mistrzostw Polski w boksie olimpijskim, które odbędą się w dniach 4-10 grudnia w Toruniu. Jako jeden z 20 zawodników wystąpi w kategorii superciężkiej (92+ kg), będzie reprezentował klub KS Sako Gdynia.

Życiński ma dosyć bogatą historię w boksie. Pierwsze walki amatorskie stoczył ponad dekadę temu, a w 2014 r. odniósł znaczący sukces, jakim było zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski w Kaliszu (w kategorii do 81 kg). Również osiem jego walk freakfightowych (z 11 ogółem) odbyło się w formule bokserskiej - pięć z nich wygrał (m.in. z Marcinem Najmanem czy Michałem "Boxdelem" Baronem), a trzy przegrał (m.in. ze wspomnianym Tyburskim czy Irlandczykiem Normanem Parkiem).

"Don Kasjo" zacznie udział w mistrzostwach Polski od walk eliminacyjnych, które zaplanowano na 4-6 grudnia. W czwartek 7 grudnia odbędą się ćwierćfinały, a kolejnego dnia półfinały. Walki finałowe mężczyzn zaplanowano na sobotę 9 grudnia na godzinę 19:30. Z kolei rywalizacja kobiet rozpocznie się 6 grudnia (walki eliminacyjne), następnie odbędą się ćwierćfinały (7 grudnia), półfinały (8 grudnia) oraz finały (10 grudnia). Transmisje z walk finałowych będzie można oglądać w TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Agora SA