Polacy w doskonałej formie. Trener może być dumny

Próba generalna przed mistrzostwami Polski zaliczona! I to zaliczona w dobrym stylu. W sobotę odbyła się w Sandomierzu gala Suzuki Boxing Night 25, gdzie Biało-Czerwoni w przekonującym stylu pokonali rywali z Litwy i Węgier.

W ostatnich latach polski boks był w dużym kryzysie, bo już nie było dla kogo zarywać nocy. Ale powolutku sytuacja się polepsza, bo Łukasz Różański został mistrzem świata WBC w kategorii bridger, a lada moment o pas będzie walczył Mateusz Masternak. Ale w amatorskim boksie wciąż ostatnim miłym wspomnieniem pozostaje brąz Wojciecha Bartnika z 1992 roku. Bartnika, który dziś jest trenerem polskiej kadry. A ta zebrała się w sobotę w Sandomierzu, by zmierzyć się z reprezentantami Litwy oraz Węgier. 

Zobacz wideo Maciej Sulęcki powiedział, co myśli o Najmanie. "Coś tam walczy"

Polacy w świetnej formie na gali Suzuki Boxing Night 25. Urodzinowy prezent dla trenera

Dla Biało-Czerwonych pięściarzy i pięściarek 25. gala Suzuki Boxing Night była formą generalnego sprawdzianu przed mistrzostwami Polski seniorek i seniorów, które w dniach 4-10 grudnia odbędą się w Toruniu. Ale wróćmy do Sandomierza.

Galę zaczął pojedynek Natalii Rok z Litwinką Rugilą Cepaite. Polka tak przeważała, że już na początku II rundy sędzia przerwał pojedynek przez RSC (z ang. Referee stops the contest), czyli odpowiednik technicznego nokautu (TKO) w boksie zawodowym. Dysproporcja sił była zbyt duża. Przed czasem wygrał także Kirill Globenko, który poradził sobie z Markiem Balogiem. W pozostałych walka Biało-Czerwoni wygrywali na punkty.

Zwycięstwa na punkty zanotowali: Michał Dawiec (67 kg), Sandra Kociołek (57 kg), Sandra Kruk (60 kg), Patrycja Borys (60 kg) i Aneta Rygielska (66 kg). Łącznie reprezentanci Polski wygrali siedem walk z Litwinkami i Węgrami podczas sobotniej gali i zarazem ostatniej gali z tego cyklu w tym roku.

Świętujący swoje 56. urodziny trener Bartnik mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników, chociaż pewnie żałuje ostatniej walki, w której - w wadze do 80 kg - Sebastian Kusz przegrał z Węgrem Istvanem Kreko 1:2 

Miejmy nadzieję, że za rok na igrzyskach w Paryżu, trener naszej kadry doczeka się godnego następcy, bo tyle czekać na medal olimpijski, w kraju o tak wspaniałej tradycji bokserskiej, to już trochę wstyd, prawda?

Wyniki reprezentantów Polski na gali Suzuki Boxing Night:

  • 63,5 kg Dawid Litke – Albert Orzeł 0:3
  • 63,5 kg Kirill Globenko - Mark Balog (Węgry) - Polak wygrał przed czasem
  • 67 kg Michał Dawiec - Dominik Enekes (Węgry) 3:0
  • 80 kg Sebastian Kusz – Istvan Kreko (Węgry) 1:2
  • 50 kg Natalia Rok - Rugile Cepaite (Litwa) - RSC 2
  • 57 kg Sandra Kociołek - Rebeka Dobos (Węgry) 3:0
  • 60 kg Sandra Kruk - Petra Szabó (Węgry) 3:0
  • 60 kg Patrycja Borys - Vivien Budai (Węgry) 3:0
  • 66 kg Aneta Rygielska - Augustine Markelionyte (Litwa) 3:0
Więcej o:
Copyright © Agora SA