Żenująca walka na gali w Zakopanem. Upadek boksu [WIDEO]

Gala Knockout Boxing Night 31 w Zakopanem odbiła się szerokim echem w mediach. Niestety, jeśli pominiemy walkę wieczoru, w której tytuł mistrza Europy obronił Michał Cieślak, to widzimy obraz nędzy i rozpaczy. Każda walka miała zdecydowanego faworyta, ale to już norma na polskim podwróku. Jednak kuriozalne starcie Garcii z Estradą przebiło wszystko. Estrada padł po... ciosie widmo.

Najważniejsza informacja po gali w Zakopanem jest taka, że Michał Cieślak (25-2, 19 KO) wygrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Tommym McCarthym (20-5, 10 KO) i obronił tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Złośliwi powiedzieliby, że była to jedyna poważna walka na karcie. Warto też odnotować zwycięstwo Krzysztofa Włodarczyka. Jednak trzeba dodać, że "Diablo" znokautował Edwina Mosquerę już pierwszym celnym ciosem. 

Zobacz wideo Ile zarabiają pięściarze w Polsce? Gwiazdy nie mają szacunku

Andrzej Wasilewski, organizator gali, świetnie rozumie rynek bokserski. I wie, że pięściarze boją się porażki, bo wtedy trudniej im dostać walkę o pas lub o duże pieniądze. Promotorzy więc nabijają sztucznie rekordy na tzw. bumach i później sprzedają nieskazitelny rekord swoich zawodników zagranicą. 

I choć taka taktyka jest zazwyczaj skuteczna, to najwięcej tracą kibice.

Kim są bumy?

Jedni nie potrafią nawet poprawnie uderzyć prostym, a i tak dostają zaproszenia do kolejnych walk. Inni potrafią się bić na tyle dobrze, że choć przegrali ponad 200 walk w karierze, przetrwali to w dobrym zdrowiu. Promotorzy z chęcią zapraszają bumów, jak nazywa się takich dostarczycieli zwycięstw, lub jak kto woli: pięściarzy na telefon. I raczej wiedzą, czego mogą się po takich zawodnikach spodziewać. Więcej o tym zjawisku przeczytacie TUTAJ.

I choć absurdalnych walk w polskim boksie było wiele, to jednak starcie z Zakopanego przebiło sufit żenady. Ihosvany Garcia (11-0, 8 KO) wygrał przez techniczny nokaut z Orlando Estradą (15-16-2, 12 KO). Problem w tym, że Estrada padł na deski, choć nie przyjął żadnego znaczącego ciosu.

- To jeden z najciekawszych nokdaunów, jakich widziałem. Tam nie było nawet ciosu - ironizował Piotr Jagiełło, komentator TVP Sport.

Gala w Zakopanem. Wyniki:

  • Michał Cieślak (25-2, 19 KO) wygrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Tommym McCarthym (20-5, 10 KO)
  • Krzysztof Włodarczyk (64-4-1, 44 KO) znokautował w pierwszej rundzie Edwina Mosquerę (10-3-2, 6 KO).  
  • Jan Czerklewicz (12-1, 3 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Omarem Garcią (18-11, 15 KO)
  • Ihosvany Garcia (11-0, 8 KO) wygrał przez techniczny nokaut z Orlando Estradą (15-16-2, 12 KO).
  • Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Omirem Rodriguezem (13-12-1, 6 KO).
  • Kamil Bednarek (13-0, 7 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Ramiro Blanco (19-28-3, 10 KO)
  • Artur Górski (8-1, 4 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Pawłem Strykowskim (3-25-1, 0 KO)
Więcej o: