"Diablo" znowu wejdzie do ringu. Nietypowa lokalizacja gali. Stylowo

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk wraca na ring. Były mistrz świata organizacji WBC oraz IBF weźmie udział w gali KnockOut Boxing Night 28 w Filharmonii Podlaskiej. Jego pojedynek będzie co-main eventem tego wydarzenia. Walką wieczoru będzie starcie Kamila Szeremety z Nizarem Trimechem.

Po raz ostatni Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (61-4-1, 41KO) wziął udział w walce w zeszłym roku, 29 października. Wtedy Polak bez problemów pokonał Cesara Hernana Reynoso, a sędzia zakończył pojedynek po trzecim posłaniu rywala na deski. Po raz ostatni "Diablo" przegrał w 2017 roku. Czy teraz przedłuży swoją serię zwycięstw?

Zobacz wideo Najlepszy polski szachista, Jan-Krzysztof Duda, przed startem turnieju w Warszawie: Mam problem ze zmianą tempa gry

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk chce walki z mistrzem świata

Walka jednego z najlepszych polskich bokserów w historii będzie co-main eventem gali, która odbędzie się 20 maja w Białymstoku. Bokserzy zmierzą się w dość nietypowym miejscu, bo w lokalnej filharmonii. Na razie nie wiadomo jeszcze, z kim będzie walczył "Diablo", ale w rozmowie z "Super Expressem" nie ukrywał, że liczy na jeszcze jedną dużą walkę. Chciałby zmierzyć się z Łukaszem Różańskim, który niedawno został mistrzem świata.

- Między linami było niewiele techniki, trudno było w ringu dostrzec bokserskie abecadło. To był jeden wielki nieład, ale już kolejna walka potwierdziła to, że to się sprawdza. Brak techniki Łukaszowi nie przeszkadza, dobrze mu się boksuje w takim, a nie innym stylu, a skoro przynosi to efekty, to tylko pozazdrościć. - oceniał walkę, która dała Różańskiemu mistrzowski tytuł.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Cage Warriors Dusił tak długo, że dosłownie uśpił rywala. Pierwszy taki nokaut w historii [WIDEO]

KnockOut Boxing Night - Kamil Szeremeta gwiazdą wieczoru

Głównym eventem gali w Białymstoku będzie pojedynek Kamila Szeremety (23-2-1, 7KO). Pochodzący z tego miasta pięściarz, były mistrz Europy oraz pretendent do tytułu mistrza świata zmierzy się w rewanżu przeciwko Nizarowi Trimechowi (10-4-2, 4KO). Ich poprzednie starcie zakończyło się remisem, więc najbliższa walka będzie okazją do wyłonienia zwycięzcy. 

Jacek Murański wraca do klatki Jacek Murański zawalczy po raz pierwszy od śmierci syna. "Nadszedł czas na wielki powrót"

W pozostałych starciach tego wieczoru wystąpią Mateusz Tryc (14-1, 7KO), Jan Czerkiewicz (9-1, 2KO), Kamil Gardzielik (15-0, 3KO), Rafał Wołczecki (8-0, 5KO) oraz Mateusz Wojtasiński (3-0, 1KO). Walki odbędą się w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku 20 maja. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport.

Więcej o: