Kiedyś walczył z Kliczką. Teraz okrył się hańbą. Zwrócił się do Putina

- Chcę uzyskać obywatelstwo i mieszkać w Rosji - powiedział Kevin Johnson, prosząc o to Władimira Putina. Amerykański bokser wypowiedział te słowa po piątkowej walce, którą stoczył w Moskwie. Wcześniej wypowiadał się już przychylnie o prezydencie Rosji.

Kevin Johnson w piątek wziął udział w kuriozalnej walce bokserskiej w Moskwie. Na turnieju REN TV Fight Club wygrał po trzech rundach na punkty z zawodnikiem MMA, Rosjaninem Wiaczesławem Dacykiem.

Zobacz wideo Kołecki o FAME MMA. "Nawet milion złotych chyba mnie by nie skusił"

Kevin Johnson chce zamieszkać w Rosji. Poprosił Putina o przysługę

Jednak do jeszcze większego kuriozum doszło po walce Amerykanina. W wywiadzie zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Rosji, Władimira Putina. - Chciałbym zwrócić się do Władimira Władimirowicza. Chcę uzyskać obywatelstwo i mieszkać w Rosji. Mam ku temu ogromny powód. Będę mógł częściej widywać mojego wspaniałego przyjaciela, Aleksandra Powietkina - powiedział.

Powietkin to mistrz olimpijski z Aten z 2004 roku oraz były mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej, który otwarcie poparł działania wojsk rosyjskich w Ukrainie po agresji 24 lutego ubiegłego roku. 

"Siła jest w prawdzie. Słynne słowa Siergieja Bodrowa dziś wyrażają to, co dzieje się w Ukrainie. Walczyliśmy za prawdę te wszystkie lata, kiedy Słowianie byli eksterminowani w Donbasie. Dlatego popieram decyzje prezydenta, by walczyć w obronie zwykłych ludzi, zwalczyć nazizm. Każda wojna ma swój koniec. Oby koniec tej nadszedł w najbliższych dniach" - napisał wtedy Powietkin na Instagramie.

Jake Paul Kontrowersyjny YouTuber oczarował gwiazdę łyżwiarstwa. Jest też znanym pięściarzem

Piątkowe słowa Kevina Johnsona nie są niczym nowym. Przed kilkoma dniami wprost komplementował osobę prezydenta Rosji. - Władimir Putin jest najbardziej szanowaną i godną podziwu osobą, jaką znam - stwierdził sportowiec. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mistrz UFC Aljamain Sterling Mistrz UFC przyłapany w czasie wywiadu z dziennikarką. Skupiał się na czymś innym [WIDEO]

Amerykanin na zawodowych ringach stoczył 58 walk - 35 wygrał (19 przez nokaut), 21 przegrał i dwa razy zremisował. W karierze walczył nawet o pas WBC z Witalijem Kliczko w 2012 roku, z którym przegrał jednogłośnie na punkty. W ringu mierzył się również z Anthonym Joshuą, przegrywając z nim przed czasem. Walczył również z Albertem Sosnowskim, którego pokonał na punkty w turnieju Prizefighter.

Więcej o: