Nie będzie walki wszech czasów. Usyk ma już inne plany

Bokserska walka wszech czasów między Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) a Ołeksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) nie dojdzie do skutku - informuje ESPN. Ukrainiec przystąpi teraz do obowiązkowej obrony mistrzowskich pasów, a jego rywalem będzie Francuz Daniel Dubois (19-1, 18 KO) lub Chorwat Filip Hrgović (15-0, 12 KO).

Starcie Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Ołeksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) było określane w mediach bokserską walką wszech czasów. Fury jest mistrzem federacji WBC od lutego 2020 roku, natomiast Usyk posiada pasy federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Do walki miało dojść 29 kwietnia w Arabii Saudyjskiej, natomiast im bliżej tego terminu, tym władze boksu zaczęły coraz bardziej tracić cierpliwość. Gilberto Jesus Mendoza, przedstawiciel federacji WBA przekazał, że termin na przesłanie podpisanych kontraktów upływa 1 kwietnia.

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

Media: Walka wszech czasów się nie odbędzie. Usyk musi obowiązkowo obronić pasy mistrzowskie

ESPN poinformował, że walka Tysona Fury'ego z Ołeksandrem Usykiem ostatecznie nie dojdzie do skutku we wspomnianym terminie. Mimo że obie strony ustaliły podział pieniędzy (70 proc. dla Fury'ego, 30 proc. dla Usyka), to nie doszły do porozumienia ws. pozostałych warunków umowy. - Nieważne, jak bardzo Usyk poszedłby na kompromis, to był naciskany jeszcze bardziej - mówił Egis Klimas, menadżer Ukraińca. Warto dodać, że Usyk zgodził się na proponowane warunki, ale poprosił rywala o przekazanie miliona dolarów na pomoc Ukrainie w walce z Rosją.

Mimo fiaska negocjacyjnego w związku z walką z Tysonem Furym Ołeksandr Usyk nie będzie długo czekał na powrót do ringu. Ukrainiec musi obowiązkowo obronić pasy wagi ciężkiej, a pierwszeństwo ma Francuz Daniel Dubois (19-1, 18 KO). Ze względu na jego rehabilitację po urazie w grę wchodzi też Chorwat Filip Hrgović (15-0, 12 KO), o czym poinformował Aleksander Krasjuk, promotor Usyka. - Jeśli okaże się, że Dubois nie jest gotowy na sto procent, to zwrócimy się w stronę Hrgovicia. W weekend podejmiemy pierwsze rozmowy z obozem Dubois - mówił.

Kiedy miałoby dojść do obrony pasów federacji IBF, WBA i WBO? Egis Klimas, menedżer Ołeksandra Usyka stwierdził, że mogłoby do tego dojsć na przełomie czerwca i lipca tego roku. Usyk jest mistrzem WBA, IBF i WBO od września 2021 roku, gdy pokonał Anthony'ego Joshuę. Także rewanż z sierpnia 2022 roku padł jego łupem.

Więcej o: