Tragiczne informacje z Ukrainy. W obronie kraju zginął mistrz Europy

Maksym Galiniczew zginął w wieku 22 lat, broniąc Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą. Galiniczew był utalentowanym bokserem, który w trakcie krótkiej kariery zdobywał medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy, czy młodzieżowych igrzyskach olimpijskich.

Rosyjska agresja na Ukrainę każdego dnia zbiera krwawe żniwo. Czy to w wyniku strać wojsk rosyjskich z ukraińskimi, czy po barbarzyńskich ostrzałach w budynki mieszkalne w Ukrainie. W obronę swojego kraju zaangażowanych jest wielu sportowców. Przed niespełna rokiem zginął Maksym Kagal, ukraiński 30-letni mistrz świata w kickboxingu, a kilkanaście dni temu dołączył do niego młodszy rodak, Maksym Galiniczew.

Zobacz wideo Chwile grozy na High League. Spodek wstrzymał oddech. Izak: To był szok

Fury (po lewej) Usyk (po prawej) Władze boksu mówią "dość". Stracili cierpliwość. Usyk i Fury dostali ultimatum

Utalentowany bokser zmarł w obronie Ukrainy

O śmierci boksera poinformowała Ukraińska Federacja Bokserska. "Wojna z Rosją odebrała życie kolejnemu naszemu rodakowi. 10 marca 2023 r. w mieście Czerwonopopiwka w obwodzie ługańskim zginął bokser Maksym Galiniczew" - czytamy we wpisie opublikowanym na Instagramie federacji.

W trakcie swojej kariery 22-latek został młodzieżowym mistrzem Europy w 2017 roku. Rok później sięgnął po srebro na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. Kolejny krążek, także srebrny zdobył w 2021 roku podczas mistrzostw Europy do lat 22.

 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Rosyjska reprezentacja kobiet na mistrzostwa świata w boksie w Indiach Wstyd i hańba. Rosjanie zaśmiali się światu w twarz. Ich flaga i hymn wróciły na salony

Galiniczew do armii dołączył w 2022 roku, gdy odmówił wyjazdu na mistrzostwa Europy. Portal sport.24tv.ua poinformował, że był dwukrotnie ranny podczas walk, ale za każdym razem wracał na front. Służył w drugim batalionie piątej kompanii 25. oddzielnej brygady powietrznodesantowej Sicheslav.

"Na zawsze zapamiętamy go jako szczerego, młodego, wesołego i zdecydowanego mężczyznę, który stał się wiecznym Bohaterem" - podkreśliła ukraińska federacja.

Więcej o: