Władze boksu mówią "dość". Stracili cierpliwość. Usyk i Fury dostali ultimatum

1 kwietnia jest ostatnim dniem, w jakim zapaść może konkretna decyzja w sprawie walki Tysona Fury'ego i Ołeksandra Usyka. Taki termin wyznaczyli bokserom przedstawiciele WBA, zniecierpliwieni przedłużającymi się negocjacjami.

Gilberto Jesus Mendoza, przemawiający w imieniu World Boxing Association (WBA), oświadczył, że jeśli pomiędzy niepokonanymi zawodnikami wagi ciężkiej nie dojdzie do porozumienia, organizacja wymusi na nich inne działania. Fury i Usyk już raz zyskali na czasie, oba obozy wysłały pismo do WBA, iż ustalono podział finansowy dotyczący przyszłej walki. Teraz pora na dogranie pozostałych szczegółów.

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

"Termin na przesłanie do nas podpisanych kontraktów upływa 1 kwietnia. W przeciwnym razie zarządzimy obowiązkowe negocjacje dla Usyka w sprawie kolejnej walki" - powiedział Mendoza. Chodzi o obowiązkową (jeśli nie stanie do walki z Furym) dla Usyka walkę z Danielem Duboisem. Niedawno swój "obowiązek" względem federacji WBC wykonał Fury, pokonując Dilliana Whyte'a w szóstej rundzie.

Adamek wraca?! Artur Szpilka zareagował na filmik Tomasza Adamka. "Z przyjemnością"

Termin wyznaczony przez WBA nie jest przypadkowy. Jeśli z końcem 1 kwietnia nie będzie ostatecznych decyzji podpisanych na piśmie przez Fury'ego i Usyka, ruszy promocja gali z Usykiem i Duboisem. Zawody te miałyby odbyć się już 29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie. Brytyjczyk i Ukrainiec porozumieli się wstępnie w kwestiach finansowych, uzgadniając podział 70 procent dla Fury'ego i 30 procent dla Usyka.

Tyson Fury kontra Ołeksandr Usyk. Walka o wszystkie pasy

Tyson Fury trzykrotnie udanie bronił tytułu mistrza wagi ciężkiej WBC (pokonał Deontaya Wildera, Dereka Chisorę i Dilliana Whyte'a), a Ołeksandr Usyk został mistrzem WBA, IBF i WBO wagi ciężkiej po zwycięstwie nad Anthonym Joshuą we wrześniu 2021 roku (później stoczył też wygrany rewanż z Joshuą w sierpniu 2022 roku).

Więcej o: