Wyjdź z domu. Może w twoim kinie biją się znani bokserzy. Skandal w Anglii [WIDEO]

W londyńskim kinie doszło do ostrego spięcia pomiędzy Lawrencem Okolie i Richardem Riakporhe. Najlepsi brytyjscy pięściarze wagi junior ciężkiej o mało nie wywołali bójki na premierze filmu Creed III, który jest kontynuacją popularnej serii filmów Rocky.

Do sytuacji miało dość w środę, 15 lutego w kinie Cineworld na Leicester Square w Londynie. Przy okazji brytyjskiej premiery filmu Creed III. Produkcja o charakterze sportowym przyciągnęła przed ekrany zaproszonych gości m.in. ze świata boksu. Wśród nich znaleźli się Lawrence Okolie i Richard Riakporhe, którzy są czołowymi brytyjskimi pięściarzami. Panowie nie potrafili utrzymać nerwów na wodzy i zakończyli udział w wydarzeniu w nieelegancki sposób. 

Zobacz wideo Adam Małysz ocenia pracę sędziów! "Jest to bardzo duże zróżnicowanie sędziowania"

Creed III wywołał wielkie emocje w brytyjskich pięściarzach. Prawie się pobili 

Portal express.co.uk informuje, że między zawodnikami wagi junior ciężkiej miało dojść do kłótni, która eskalowała przez kilka minut. Po potyczkach słownych postanowili rzucić się na siebie i niewiele zabrakło do bójki. Na materiale wideo, udostępnionym w mediach społecznościowych przez dziennikarza Michaela Bensona, widać moment, w którym panowie startują do siebie z pięściami. Blisko nich byli jednak ochroniarze, którzy niemal natychmiast zareagowali na wydarzenia. Rozdzielili Okoli'ego i Riakporhe, zanim padły pierwsze ciosy. Sytuacja wywołała w kinie niemałe poruszenie, co słychać po reakcjach osób w tle. 

Brytyjskie media informują, że kilka tygodni temu obaj panowie starli się słownie na antenie Sky Sports. Riakporhe miał namawiać Okoli'ego do walki o pas mistrzowski, ale ten drugi nie przystał na propozycje. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Warto przypomnieć, że Lawrence Okolie to mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. Pas mistrzowski uzyskał, wygrywając przez TKO z Nikodemem Jeżewskim w grudniu 2020 roku. Tytułu bronił już dwukrotnie, ścierając się z Polakami. W marcu 2021 roku wygrał przez KO z Krzysztofem Głowackim, a w lutym 2022 roku pokonał Michała Cieślaka przez decyzję sędziów. Z kolei Richard Riakporhe może pochwalić się profesjonalnym rekordem 16-0. W styczniu 2023 roku pokonał przez TKO Krzysztofa Głowackiego w Manchester Arenie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.