Media: Jest data i miejsce "walki wszech czasów" "Idę tam, gdzie są pieniądze"

Media donoszą, kiedy ma się odbyć starcie Tysona Fury'ego z Ołeksandrem Usykiem, określane jako bokserska walka wszech czasów. Pięściarze skrzyżują rękawice najprawdopodobniej już 29 kwietnia 2023 roku. Nieco zaskakiwać może natomiast miejsce walki.

Tyson Fury od lutego 2020 r. jest mistrzem federacji WBC, kiedy to pokonał przed czasem Deontay'a Wildera. W 2022 roku Brytyjczyk bez problemu pokonał rodaków: Dilliana Whyte'a oraz Dereka Chisorę. W tym samym roku Ołeksander Usyk pewnie poradził sobie w rewanżowym starciu z Anthonym Joshuą, po raz pierwszy skutecznie broniąc pasy federacji WBA, IBF, WBO i IBO. Teraz nie ma wyjścia. Fury i Usyk muszą się zmierzyć w walce, która definitywnie rozstrzygnie, kto jest królem światowego boksu. Starcie to już nazywa się "walką wszech czasów".

Zobacz wideo Tak ma wyglądać sztab Santosa w Polsce. PZPN ujawnia szczegóły

Media: Jest data walki Tyson Fury - Ołeksander Usyk

- Dopięcie ostatnich szczegółów nie zajmie nam dużo czasu. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśni się do końca roku. Na razie jednak mogę powiedzieć, że obaj pięściarze zgodzili się na walkę — powiedział pod koniec grudnia promotor Tysona Fury'ego, Bob Arum. Informacje te potwierdził w styczniu przedstawiciel Usyka Frank Warren.

Najnowsze wieści w tej sprawie przekazał Mike Coppinger z ESPN. Jego zdaniem pojedynek został przesunięty o kilka tygodni po tym, jak pierwotnie był zaplanowany na marzec. Według dziennikarza walka  ma odbyć się 29 kwietnia tego roku w Arabii Saudyjskiej.

Na walce bardzo zależy obu zawodnikom. Dziennik "The Sun" cytuje wypowiedź Tysona Fury'ego, dla którego czas i miejsce nie gra roli. - Jestem bokserem. Idę tam, gdzie są pieniądze. Czy to w Arabii Saudyjskiej, w Hongkongu, czy w ogródku Dereka Chisory - skomentował pięściarz. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

- To będzie największe wydarzenie XXI wieku, bo na szali są aż cztery pasy. Wciąż pracujemy nad szczegółami. Termin został przeniesiony z początku marca na koniec kwietnia, a wydarzenie odbędzie się prawdopodobnie w Arabii Saudyjskiej, choć na stole jest też oferta brytyjska — na antenie TVP Sport zdradził pod koniec stycznia Aleksander Krasiuk, menedżer ukraińskiego pięściarza.

Tyson Fury wygrał 33 zawodowe walki w swojej karierze, jedną zremisował. Nie poniósł żadnej porażki. Z kolei 36-letni Ołeksander Usyk stoczył do tej pory 20 walk i wszystkie wygrał.

Więcej o: