"Rosja zabiła zasłużonego trenera". Żona w tym czasie była z dziećmi na spacerze

Michaił Korenowski, ukraiński trener boksu, zginął podczas ataku rakietowego w Dnieprze. "Rosja zabiła zasłużonego trenera boksu Ukrainy" - czytamy w oświadczeniu Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę zbiera coraz tragiczniejsze żniwo. Śmierć ponoszą kolejne bezbronne osoby, głównie za sprawą ataków rakietowych agresora. W sobotę 14 stycznia Rosjanie przypuścili kolejny zmasowany atak w Dnieprze, w którym zginął znany bokserski trener.

Zobacz wideo Dart bije rekordy popularności i tworzy niezapomniane widowiska. O co w nim chodzi?

Dramatyczna śmierć ukraińskiego trenera bokserskiego

"W Dnieprze pocisk X-22 trafił w dziewięciopiętrowy budynek, niszcząc wejście" - poinformował serwis unian.net. W wyniku tego ataku zginęło łącznie 29 osób, w tym trener Michaił Korenowski. Informacje o jego śmierci potwierdził Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy. "Rosja zabiła zasłużonego trenera boksu Ukrainy. W związku z ostrzałem 14 stycznia zniszczone zostało wejście do kamienicy, w której mieszkał trener boksu Michaił Korenowski" - czytamy w wydanym przez komitet oświadczeniu.

Mężczyzna osierocił dwójkę dzieci. Jego żona w momencie ataku przebywała z nimi poza domem. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie z urodzin jednej z córek Korenowskiego, nakręcone w kuchni rodziny. Piotr Słonka, znany pod pseudonimem BuckarooBanzai, zestawił je na Twitterze z fotogarią pomieszczenia zniszczonego przez rakietę. - Trener boksu Michaił Korenowski zginął podczas ostrzału bloku w Dnieprze. Osierocił dwójkę dzieci. Na filmie widać Korenowskiego wraz z rodziną w swojej kuchni, natomiast zdjęcie przedstawia to samo miejsce obecnie - czytamy w komentarzu. Widok robi ogromne wrażenie. 

Rosyjska agresja na Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. Decyzja Władimira Putina niesie ze sobą spore konsekwencje dla sportowców tego kraju. Większość międzynarodowych federacji wykluczyła ich z rywalizacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.