Tyle zarobił Tyson Fury w minionym roku. Porażająca kwota, a tylko dwa występy

Tyson Fury stoczył dwie walki w tym roku, ale wystarczyły mu, żeby wykręcić naprawdę wysokie zarobki za miniony 2022 rok. Łączny dochód Brytyjczyka wyniósł ponad 70 mln funtów.

Tyson Fury dwukrotnie stawał w ringu w 2022 r. Za każdym razem obronił tytuł mistrza świata federacji WBC i magazynu "The Ring" w wadze ciężkiej.

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

Fury jest multimilionerem

Brytyjczyk pokonał w kwietniu na Wembley Dilliana Whyte'a przez TKO w szóstej rundzie. W grudniu wygrał z Dereckiem Chisorą przez TKO w dziesiątej rundzie. Znacznie się wzbogacił na obu walkach.

Podawano, że za pojedynek z Whytem zainkasował 33,6 mln dolarów. Złożyło się na to 5,6 mln dol. za każdą rundę i ponad 440 tys. dol. za każdy oddany cios. Z kolei za walkę z Chisorą zgarnął co najmniej 25 mln dol. Uwzględniając jeszcze zysk z pay-per-view, który podzielono w stosunku 80:20 na korzyść Fury'ego, wypłata za walkę w grudniu mogła wynieść nawet 36,5 mln dol.

Brytyjski autor i dziennikarz Kieran Maguire dotarł do części szczegółów majątku Fury'ego. Jak wynika z opublikowanego raportu, tylko do marca zysk boksera wyniósł 13 mln funtów. Najprawdopodobniej tyle zarobił na kontraktach reklamowych i promocji przed pojedynkiem z Whytem.

Jeśli zsumujemy zyski do marca oraz z obu walk (które trzeba tu przeliczyć na funty), łączny dochód brytyjskiego boksera za 2022 rok może wynieść aż 71 mln funtów. Może zatem powiedzieć, że to był dla niego bardzo udany rok pod względem sportowym i finansowym.

Majątek Fury'ego do marca oszacowano na kwotę 43 mln funtów. Niewykluczone, że pojawią się kolejne raporty, w których zostaną dodane wynagrodzenia za walki z Whytem i Chisorą. Wówczas wartość majątku boksera powinna przekraczać 100 mln funtów.

Tyson Fury wygrał 33 zawodowe walki w swojej karierze, jedną zremisował. Nie poniósł żadnej porażki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.