Anthony Joshua wraca na ring. Znamy potencjalnego rywala. Dwa nazwiska

Dillian Whyte (29-3, 19 KO) albo Otto Wallin (24-1, 14 KO). Ktoś z tej dwójki zostanie w marcu rywalem Anthony'ego Joshui (24-3, 22 KO). - AJ sam wybierze rywala - przekonuje menedżer Wallina.

Mogło się wydawać, że Anthony Joshua zdominuje wagę ciężką na długie lata, ale ostatnie miesiące brutalnie go zweryfikowały. I choć nadal jest w światowej czołówce, to na koncie ma aż trzy porażki. Ale po kolei.

Zobacz wideo Sérgio Batata: W Brazylii w końcu głośno zaczyna się mówić, że jesteśmy faworytem do złota

Brytyjczyk wyrobił sobie nazwisko, gdy wygrał igrzyska olimpijskie w Londynie (2012). Na ringu zawodowym też szybko zaczął rządzić i nie bał się wymagających wyzwań. Został mistrzem w królewskiej dywizji szybciej niż się spodziewano. Dokonał tego już w szesnastej walce, gdy w 2015 roku znokautował Kevina Johnsona. Ale największym sukcesem Joshui było pokonanie Władimira Kliczki, który ponad dekadę (wraz ze swoim bratem Witalijem) rządził wagą ciężką. 

Dopiero dziś, z perspektywy czasu, można przypuszczać, że Kliczko w 2017 roku był już po drugiej stronie rzeki. Mit Joshui najpierw naruszył Andy Ruiz Junior w 2019 roku, choć Brytyjczyk wygrał w rewanżu. W ostatnich dwóch starciach lepszy od Joshui okazał się Ołeksander Usyk. I to właśnie Ukrainiec oraz Tyson Fury są uznawani za najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej. Joshua, Ruiz, Deontay Wilder czy Joe Joyce to zawodnicy wymieniani w dalszej kolejności. Joshua musi teraz wrócić na zwycięską ścieżkę.

Whyte czy Wallin? Joshua wybierze sobie rywala

Już pod koniec października telewizja DAZN informowała, że nowym rywalem Joshui zostanie Dillian Whyte lub Otto Wallin. Teraz te informacje potwierdza menedżer Wallina.

- Jestem po rozmowach z Eddie Hearnem [promotr Joshui] na temat walki z moim zawodnikiem. Te rozmowy trwają już od jakiegoś czasu. Z tego co rozumiem, to Joshua sam dokona wyboru. On chce szybko wrócić do gry o najwyższą stawkę. Zarówno Joshua, jak i Otto, chcieliby zmierzyć się z Furym. I wierzę, że lepszy z naszej walki zyskałby prawo do takiego pojedynku po walce Fury'ego z Usykiem - mówi Dmitry Salita, promotor Wallina.

 - Jestem po rozmowach z Eddie Hearnem na temat walki z moim zawodnikiem. Te rozmowy trwają już od jakiegoś czasu. Z tego co rozumiem, to sam Joshua dokona ostatecznego wyboru. On chce szybko wrócić do gry o najwyższą stawkę. Zarówno Joshua, jak i Otto, chcieliby zmierzyć się z Furym. I wierzę, że lepszy z naszej walki zyskałby prawo do takiego pojedynku po walce Fury'ego z Usykiem - powiedział Dmitry Salita, promotor Wallina.

W 2015 roku Joshua znokautował Whyte'a w 7. rundzie. Dillian (28-3) niedawno poległ z Tysonem Furym, ale kilka tygodnie temu pokonał Jermaine'a Franklina. Z kolei Otto Wallin (24-1) wypromował się, gdy kilka lat temu okazał się trudną przeprawą dla Fury'ego. I to jedyna porażka Szweda na zawodowym ringu. Poza tym ma 24 wygrane.

Walka Joshui planowana jest na końcówkę marca.

Więcej o:
Copyright © Agora SA