Jennifer Lopez już mu nie przeszkodzi. Polak zawalczy o tytuł mistrza świata

Ostatnia walka o pas się nie odbyła, bo... Jennifer Lopez wyruszyła na podróż poślubną. Tym razem celebrytka już nie przeszkodzi Łukaszowi Różańskiemu, który niemal po roku czekania, w końcu poznał termin mistrzowskiej walki z Oscarem Rivasem. I odbędzie się ona w Polsce!

Na polskiego mistrza świata czekamy od 2016 roku, gdy Krzysztofowi Głowackiemu pas odebrał Ołeksander Usyk. Polacy, którzy w ostatnich latacch chcieli podbić świat, jak Michał Cieślak, Głowacki, Adam Kownacki czy Artur Szpilka, zostali brutalnie zweryfikowani. Dlatego gdy tylko jakiś Polak otrzyma szansę walki o mistrzostwo, to w sercach kibiców znów pojawia się nadzieja. Kłopot w tym, że pech nie opuszcza naszych zawodników nawet poza ringiem. Ostatnio szczęścia nie miał Maciej Sulęcki, który miał się bić o pas, ale jego rywal Jermall Charlo doznał kontuzji pleców i walkę odwołano. Na szansę - w niedawno utworzonej kategorii Bridger (do 101,6 kg) - czekał też Łukasz Różański. Ale i jego walka została przełożona, i to z dość osobliwego powodu.

Zobacz wideo Różański: Szpilka cwaniakował i ubliżał mi przy mojej dziewczynie

Jake Paul vs. Anderson SilvaTo jeden z największych freak fightów w historii. Polacy zawstydzeni

13 sierpnia Polak miał zawalczyć o pas z Oscarem Rivasem. Jednak kolumbijska gala na stadionie w Cali została odwołana, gdy okazało się, że na imprezie zabraknie zapowiadanej gwiazdy wieczoru Jennifer Lopez, która miała zagrać koncert. Piosenkarka niedawno poślubiła aktora Bena Afflecka, a że para planowała w sierpniu miesiąc miodowy, to organizatorzy zdecydowali o przesunięciu wydarzenia.

- Z taką gwiazdą to nie ma co dyskutować. Co ją obchodzi, że jakiś Różański ciężko trenował przez wiele miesięcy? A wyobraź sobie, że jestem w treningu już od listopada, bo przecież początkowo miałem mieć walkę w marcu - denerwował się Różański.

We wrześniu kolumbijskie media pisały, że do walki Rivasa z Polakiem dojdzie pod koniec października. A co dziś wiemy? Pojawiła się nowa data. Miejmy nadzieję, że już ostatnia.

Mateusz MasternakPolak o krok od walki o mistrzostwo świata. "Mam 35 lat, to ostatnia szansa"

Różański kontra Rivas. Nowa data walki

"Walka Rivas - Różański o pas WBC Bridger ma być w Polsce 25 lutego. Rivas i jego promotor Yvon Michel już podpisali kontrakt. Teraz czas na polską stronę" - taką informację przekazał Przemysław Garczarczyk, ekspert bokserski, który powołał się na kanadyjskie media.

Niepokonany pięściarz Stali Rzeszów w styczniu skończy już 37 lat. Zegar tyka. Czasu, aby spełniać marzenia jest coraz mniej. Na razie Różański ma na koncie 14 walk, 14 wygranych i aż 13 nokautów. Pokonał m.in. Szpilkę, Izu Ugonoha czy Alberta Sosnowskiego. Z kolei Rivas wygral 28 walk z 29. W 2019 pokonał go tylko Dillian Whyte.

Więcej o: