Zaskakująca deklaracja Usyka. Nie dojdzie do hitowej walki?!

Cały bokserski świat zastanawia się, z kim zmierzy się teraz Ołeksandr Usyk. Ukraiński mistrz świata zaskoczył kibiców i ekspertów. - Czasem myślę o powrocie do wagi junior ciężkiej - przyznał Usyk, którego cytuje fightsports.tv.

Ołeksandr Usyk najpierw wyczyścił wagę cruiser, pokonując m.in. Krzysztofa Głowackiego, Marco Hucka, Mairisa Briedisa i Murat Gasijewa, a następnie wziął się za podbój królewskiej dywizji. W wadze ciężkiej nie dał mu rady ani Derek Chisora, a Anthony Joshua. Tego ostatniego Ukrainiec zbił dwukrotnie. Najpierw odbierając mu pas, a później skutecznie broniąc mistrzostwa. Łącznie Usyk ma na koncie 20 walk i 20 zwycięstw.

Zobacz wideo Andrzej Wawrzyk zaliczył mocny nokaut. Wracał do ringu po 6 latach

Chęciny, 12.04.2021. Zamek Królewski. Trening medialny przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w BoksieRosjanie triumfują. Mają nowego "bohatera". Wielki powrót stał się faktem

Posiadacz pasów IBF, WBA i WBO zastanawia się nad swoją przyszłością. Dużo mówiło się o jego potencjalnym starciu z mistrzem świata federacji WBC, czyli Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO). Pojawia się też temat walki z Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO), który za tydzień zawalczy z Robertem Heleniusem. Okazuje się, że jest także trzeci scenariusz. I to taki, którego raczej nikt się nie spodziewał. Chodzi o powrót do kategorii cruiser.

- Czasem myślę o powrocie do wagi junior ciężkiej. W wadze ciężkiej musisz mieć swoje kilogramy, więc muszę dużo jeść. Walka z tymi olbrzymami nie jest tak trudna jak fakt, że nieustannie muszę jeść - przyznał Usyk, który najwięcej w karierze ważył 100,5 kilograma (w rewanżu z Joshuą).

I dodał: - Nie chodzi tylko o jedzenie, ale także trening w wadze ciężkiej wymaga ode mnie więcej poświęcenia. Boksując w kategorii cruiser nie pracowałem aż tak mocno. Teraz wziąłem trochę wolnego od treningów.

Warto dodać, że Fury wielokrotnie szydził z Usyka, że "nie jest prawdziwym ciężkim".

- Zawodniku wagi średniej, rozbiję cię na kawałki. Po tym, jak pokonałeś kulturystę, powiedziałeś, że chcesz ze mną walczyć. Wyzwałeś mnie na pojedynek w telewizji, a teraz zachowujesz się jak ci..a, uciekasz, ukrywasz się i mówisz, że masz kontuzję. Nie masz żadnej kontuzji, przed chwilą stoczyłeś sparing - mówił kilka tygodni temu Fury.

Eubank jednak zawalczy, choć jego rywal Benn wpadł na dopinguDopingowy skandal. Hitowej walki nie będzie. "Duża szopka generująca nieprzyjemny zapach"

Z kim Usyk mógłby walczyć w cruiser?

Wydaje się, że Usyk pozostanie w wadze ciężkiej, bo ta gwarantuje znacznie lepsze pieniądze i większą medialność. Ale jeśli 35-letni Ukrainiec chciałby zejść niżej, to jest kilku ciekawych rywali:

  • Mistrz WBC - Ilunga Makabu (29-2, 25 KO)
  • Mistrz WBA - Arsen Goulamirian (26-0, 18 KO)
  • Mistrz IBF - Jai Opetaia (22-0, 17 KO)
  • Mistrz WBO 0 Lawrence Okolie (18-0, 14 KO)
Więcej o: