Dopingowy skandal. Hitowej walki nie będzie. "Duża szopka generująca nieprzyjemny zapach"

Eddie Hearn, czołowy promotor bokserski, stawał na głowie, by w sobotę doszło do hitowej walki pomiędzy Conorem Bennem a Chrisem Eubankiem Juniorem, ale BBBofC, czyli brytyjska komisja bokserska, zakazała tego starcia po wpadce dopingowej Benna.

W latach 90. fani pięściarstwa ekscytowali się walkami dwóch mistrzów świata: Nigela Benna oraz Chrisa Eubanka. Dziś tłumy próbują porwać ich synowie, czyli Conor Benn (21-0, 14 KO) oraz Chris Eubank Jr (32-2, 23 KO). Już w sobotę w londyńskiej 02 Arenie miała się odbyć ich walka. No, właśnie miała... jednak została odwołana. Ale po kolei.

Zobacz wideo Chalidow o walce z Pudzianowskim: Co ja mam do stracenia?

Kilka dni przed walką w organizmie Benna wykryto klomifen, nielegalną substancję, którą Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) traktuje jako doping. W medycynie klomifen traktowany jest jako środek mogący zwiększać poziom testosteronu u mężczyzn. Benn wpadł na wyrywkowej kontroli i wielu kibiców myślało, że walka zostanie odwołana. Ale wtedy organizatorzy straciliby szanse na wielkie pieniądze. A że pieniądz rządzi boksem, to walka miała jednak dojść do skutku. Tym bardziej, że sam Eubank Junior zgodził się na sobotnią walkę, pomimo wpadki rywala.

Skandal w świecie boksu. Rosjanie przywróceni do rywalizacji. Szokująca decyzjaSkandal w świecie boksu. Rosjanie przywróceni do rywalizacji. Szokująca decyzja

"Zostaliśmy poinformowani, że wyrywkowy test antydopingowy Conora Benna był pozytywny. W jego organizmie wykryto śladowe ilości leku na płodność. Próbka B nie została jeszcze przebadana, co oznacza, że na razie nie potwierdzono naruszenia przepisów. Benn nie został oskarżony o żadne naruszenie zasad, nie jest zawieszony, więc pozostaje zdolny do walki" - czytaliśmy w środowym oświadczeniu Eddiego Hearna, najpotężniejszego promotora bokserskiego na świecie.

"Takie rzeczy tylko w boksie", "Tego sportu nie da się traktować poważnie" - komentowali eksperci całe zamieszanie. A jednak w czwartek okazało się, że do długo wyczekiwanej walki nie dojdzie.

Starcie Benna z Eubankiem Jr. odwołane!

O odwołaniu hitowej walki poinformowało wielu dziennikarzy, m.in. Michael Benson z TALKsport.com. Za taką decyzją stoi BBBofC, czyli brytyjska komisja bokserska. I choć Eddie Hearn próbował różnych prawnych sztuczek, to w czwartek wszystko wskazuje, że do walki nie dojdzie. Prawnicy Herna próbowali uzyskać nakaz sądowy, by uchylić lub obejść zakaz walki, który wydała brytyjska komisja, ale sąd odmówił wydania nakazu w przyśpieszonym trybie.

Chęciny, 12.04.2021. Zamek Królewski. Trening medialny przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w BoksieRosjanie triumfują. Mają nowego "bohatera". Wielki powrót stał się faktem

"Stawano na głowie, żeby dopuścić do walki gościa złapanego na dopingu na chwilę przed walką, ale na szczęście 'system zawiódł' (tym razem). Duża szopka generująca nieprzyjemny zapach" - skomentował aferę Piotr Jagiełło, dziennikarz TVP Sport.

Więcej o: