Andrzej Wawrzyk wrócił i... prawie wypadł z ringu. Brutalny nokaut [WIDEO]

Bolesny powrót Andrzeja Wawrzyka (33-2, 19 KO)! Były pretendent do tytułu mistrza świata wrócił po sześciu latach przerwy, ale został brutalnie znokautowany. Na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży triumfował Michał Bołoz (4-4-2, 4 KO).

Najpierw słowo wstępu. Cofnijmy się do stycznia 2017 roku. Andrzej Wawrzyk był na ostatniej prostej przygotowań do walki o mistrzostwo świata z Deontayem Wilderem. Ale Polak nie dostąpił tego zaszczytu, bo w jego organizmie wykryto stanozolol, czyli doping. - To była paskudna sprawa, najtrudniejszy czas w moim życiu. Gdyby człowiek wiedział, że coś bierze, gdyby był świadomy, pewnie lepiej by to przyjął. Kiedy dowiedziałem się, że wykryto niedozwoloną substancję, załamałem się. Po prostu zgasłem. Takiego ciosu w życiu nie przyjąłem - tłumaczył "Wyborczej" Wawrzyk.

UsykZakazali ukraińskiej flagi. Usyk odpowiedział rosyjskiemu prezesowi. Mistrz

Niedługo później Wawrzyk zakończył karierę i wycofał się z mediów, bardzo rzadko udzielając wywiadów. To oznacza, że jego ostatnią walką było zwycięstwo nad Albertem "Dragonem" Sosnowskim z września 2016 roku. Wcześniej pięknie znokautował Marcina Rekowskiego. Z 34 zawodowych  walk wygrał aż 33. Przegrał tylko raz - w 2013 roku z Aleksandrem Powietkinem. Polak wytrzymał w ringu z Rosjaninem niespełna trzy rundy. Po trzecim knockdownie sędzia przerwał pojedynek, więc Rosjanin cieszył się z pasa mistrzowskiego federacji WBA. Ale wróćmy do Wawrzyka, który we wrześniu wrócił na ringu po sześciu latach przerwy. I był to niezwykle bolesny powrót.

Na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży Wawrzyk został jednak bardzo ciężko znokautowany przez Michała Bołoza (4-4-2, 4 KO). I to już w drugiej rundzie. 

Nokaut na Wawrzyku [WIDEO]

Zobacz wideo

 A co się działo wcześniej?

Polska pokonała Rumunię 12:2 podczas gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży. 

  • 51 kg: Jakub Słomiński vs Robert Pater Adalbert - zwycięstwo Słomińskiego przed czasem (Rumun poddał się między drugą i trzecią rundą).
  • 57 kg: Paweł Brach vs Eusebiu Tarzoman 3:0
  • 60 kg: Ilia Bader vs Andrei Gavae 3:0
  • 63,5 kg: Oliwier Zamojski vs Roman Samuel 1:2
  • 71 kg: Damian Durkacz vs Sebastian Nitu 3:0
  • 80 kg: Bartosz Gołębiewski vs Florin Serban 3:0
  • 92 kg: Mateusz Bereźnicki vs Emuanuel Mican 3:0
Więcej o: