"Bitwa o Anglię" jeszcze w tym roku? Joshua i Fury blisko podpisania kontraktu

Wszystko wskazuje, że 3 grudnia bieżącego roku zobaczymy w ringu Tysona Fury'ego i Anthony'ego Joshuę. Frank Warren, promotor mistrza świata WBC, mówi wprost, że niezbędne dokumenty zostały wysłane do obozu AJ'a, a potwierdzenia zawarcia porozumienia można spodziewać się w najbliższych dniach.

Chociaż Anthony Joshua przegrał swoje dwie ostatnie walki (obie na punkty z Ołeksandrem Usykiem), to jego nazwisko dalej ma ogromną wartość na rynku bokserskim, a w szczególności w Wielkiej Brytanii. To sprawia, że "Bitwa o Anglię" z Tysonem Furym jest realna, jak nigdy wcześniej.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Podział pieniędzy za Fury - Joshua? 60-40 dla mistrza świata

Frank Warren, promotor Tysona Fury'ego, w felietonie dla "Daily Star" ujawnia, że w ubiegły piątek kontrakty zostały przesłane do obozu 32-letniego byłego mistrza świata. Dodaje, że obóz "Króla Cyganów" czeka teraz na podpisanie dokumentów przez obóz AJ'a, żeby mogli wziąć udział w jednym z największych wydarzeń w historii brytyjskiego boksu.

- Od czasu śmierci królowej Elżbiety II, Tyson zachowywał się spokojnie i z szacunkiem, gdy my pracowaliśmy za kulisami. Kolejnym krokiem było wysłanie dokumentów do Joshuy. Myślę, że nie będzie problemów ze zorganizowaniem tej walki. Wszyscy chcemy, żeby doszło do tego pojedynku - pisze Warren.

Obóz Anthony'ego Joshuy miał odpowiedzieć już na ofertę przedstawicieli Tysona Fury'ego

Kilka dni temu agencja 258 potwierdziła, że AJ przyjął warunki przygotowane przez Warrena i jego ludzi. 

Wydaje się, że jak tylko minie żałoba po śmieci królowej Elżbiety II, to dostaniemy oficjalne potwierdzenie pojedynku, na który czeka cała Wielka Brytania. Na szali walki, która może odbyć się 3 grudnia bieżącego roku, będzie pas WBC należący do Tysona Fury'ego. 

- Przez lata byliśmy blisko tego starcia, ale wydaje się, że wreszcie nadszedł czas, żeby obaj zmierzyli się ze sobą w ringu - podsumowuje promotor niepokonanego "Króla Cyganów".

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA