Jake Paul ma nowego rywala. Najtrudniejszy test

A jednak nie Tommy Fury, kuzyn Tysona. Wszystko wskazuje, że kolejnym rywalem Jake'a Paula będzie Hasim Rahman Jr (12-1). To prawdopodobnie będzie najtruniejsze wyzwanie w karierze sławnego Youtubera.

Jake Paul to jeden z najpopularniejszych Youtuberów, którego konto na serwisie subskrybuje ponad 20 milionów użytkowników. Zagrał on też rolę w serialu Bizaardvark, amerykańskim sitcomie wytwórni Disney'a. Od pewnego czasu zarabia też na walkach

Tyson Fury - Hafthor BjornssonSensacyjny rywal dla Fury'ego. Najsilniejszy człowiek świata przyjął wyzwanie

W sierpniu 2018 roku Paul stoczył pierwszą amatorską walkę w boksie. Rywalem Amerykanina, który wygrał w 5. rundzie, był Brytyjczyk - Deji Olatunji. W styczniu 2019 roku Paul na poważniej zajął się pięściarstwem, jednak jego walki wciąż zaliczane były do tych "freakowych".

W pierwszym zawodowym pojedynku Amerykanin już w pierwszej rundzie pokonał innego Youtubera - AnEsonGiba. Kilka miesięcy później Paul potrzebował tylko dwóch rund, by rozprawić się z byłym koszykarzem NBA - Natem Robinsonem. Rok temu  Paul zaszokował, pokonując już w 1. rundzie wrestlera i byłego zawodnika mieszanych sztuk walki federacji UFC - Bena Askrena. W sierpniu Amerykanin okazał się lepszy na punkty od Tyrona Woodley'a, czyli byłego mistrza UFC w wadze półśredniej! W grudniu 2021 roku znowu zmierzył się z Woodleyem, bardzo efektownie go nokautując.

Teraz miał się zmierzyć z Tommym Furym, kuzynem Tysona. I właśnie ta walka miała pokazać prawdziwy potencjał Paula, który wreszcie miał się sprawdzić na tle pięściarza. Poprzedni rywala, choć walczyli w boksie, to wywodzili się z MMA, a to wbrew pozorom dwa zupełnie inne sporty.

Krzysztof 'Diablo' Włodarczyk już na wolności. 'Na początku moje dziecko się mnie bało'"Diablo" wyszedł z więzienia. Teraz walka ze Szpilką? "Klasyczny freak fight"

Walka z Furym się jednak nie odbędzie, jak poinformował Paul.

- Nie był zainteresowany i dosłownie się ukrywał. Drugi raz z rzędu wycofał się. Zmierzę się z kimś innym - napisał na Twitterze. 

Kto będzie rywalem Paula?

"Sports Illustrated" informuje, że Paul finalizuje negocjacje, by 6 sierpnia zmierzyć się z Rahmanem Jr., synem Hasima Rahmana, dawnego mistrza świata. Jego syn ma na koncie 13 walk, z który wygrał 12, w tym połowę przez nokaut.

Pokonał go tylko James McKenzie Morrison. 

Więcej o: