Roztrwonił ponad miliard dolarów. "Jest bankrutem. Wydał wszystkie pieniądze na dziewczyny"

- Floyd Mayweather Jr. jest spłukany. Mówiłem to cały czas. Myślę, że prawdopodobnie wydał wszystkie pieniądze na dziewczyny, którym płaci za przebywanie w pobliżu - mówi Jake Paul, bokser i youtuber.

Floyd Mayweather Jr. uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w historii boksu. Amerykanin na zawodowym ringu stoczył 50 walk, z czego wszystkie wygrał. Aż 27 zakończył przez nokaut. Jest wielokrotnym mistrzem świata kilku kategorii wagowych. W 2014 roku magazyn "Forbes" umieścił go na szczycie najlepiej zarabiających sportowców świata.

Zobacz wideo "Na chwilę zawieszam rękawice na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Maywaeather roztrwonił 1,1 miliarda dolarów?

Maywaeather, którego pseudonim to "Money" - słynie z obnoszenia się swym bogactwem i życiem w luksusie. Na Instagramie bardzo często wrzuca zdjęcia swoich posiadłości, ubrań, zegarków (jeden wart kilkanaście milionów funtów), samochodów, a czasami nawet bardzo grubych plików banknotów. W styczniu ubiegłego roku słynny pięściarz opublikował na Instagramie film, w którym oprowadził fanów na swojej willi, wartej 10 mln dolarów. Chwalił się w niej basenem, kilkoma samochodami, a nawet drzwiami, które muszą wyglądać jak sejf bankowy. To jednak nie koniec. Maywaeather w innym filmie opowiedział o swoich inwestycjach w drapacze chmur. Okazuje się, że kolekcjonuje je tak samo jak samochody czy zegarki. Angielskie media pisały, że Mayweather prowadzi klub ze striptizem, ma swoją linię odzieżową, kolekcję samochodów i prywatny samolot.

Tymczasem teraz okazuje się, że bokser być może został bankrutem. - Floyd Mayweather jest spłukany. Mówiłem to cały czas. Myślę, że prawdopodobnie wydał wszystkie pieniądze na dziewczyny, którym płaci za przebywanie w pobliżu - mówi Jake Paul, bokser i youtuber.

Być może mówił tak dlatego, że jego brat - Paul Logan stwierdził kilka dni temu, że Mayweather jest mu winien pieniądze z ostatniej ich walki. Odbyła się ona w czerwcu ubiegłego roku na pełnym dystansie ośmiu rund i nie wyłoniono w niej zwycięzcy.

- Rok temu stawiłem czoła Floydowi Mayweatherowi. Trudno go pokonać, ale nawet trudniej zbierać od niego pieniądze. Z kim teraz powinienem walczyć - zastanawia się Logan. - Konflikt dotyczy pieniędzy z transmisji pay-per-view. Nie zostały one rozdzielone w taki sposób, jak powinny - pisze "Marca".

Majątek Floyda Mayweathera, niepokonanego po 50 walkach i sześciokrotnego mistrza świata, wyceniany jest obecnie na 450 milionów dolarów. 45-letni bokser zarobił w swoim życiu 1,1 miliarda dolarów w całej swojej karierze (walki, wystawy i inwestycje).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.