Jest data wielkiej walki Usyk vs. Joshua. Jeszcze w wakacje

To już pewne! Rewanż Ołeksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) odbędzie się 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

- Postanowiłem rozpocząć przygotowania do rewanżu z Anthonym Joshuą. Duża liczba moich przyjaciół mnie wspiera. W ten sposób bardziej pomogę mojemu krajowi, niż gdybym biegał po Kijowie z karabinem maszynowym. Wielu przyjaciół, krewnych dzwoniło do mnie i popierało tę decyzję - oświadczył pod koniec marca Ołeksander Usyk, mistrz świata wagi ciężkiej. Początkowo jego rewanżowa walka z Joshuą miała się odbyć w lipcu, ale termin zmieniono.

Marian Ziółkowski podczas ostatniej walki w KSW. Źródło: Twitter.com/KSW_MMAByło blisko sensacji, ale mistrz KSW zachował pas. Wyrównana walka

Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka, poinformował, że hitowe starcie odbędzie się jednak 20 sierpnia w Dżeddzie, mieście w zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Stawką walki będą pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej, które we wrześniu stracił Joshua, gdy Usyk wypunktował go na stadionie Tottenhamu w Londynie.

Mike Tyson w stroju pszczoły.Mike Tyson w stroju pszczoły. Nagranie Kimmela hitem internetu

Joshua postanowił dokonać zmian w sztabie szkoleniowym przed rewanżem i zakończył już współpracę z Robem McCrackenem, który odpowiadał za jego przygotowania od samego początku kariery bokserskiej. Teraz w jego narożniku będą Angel Fernandez i Robert Garcia.

Powrót Joshui

Dla Joshui będzie to powrót do Arabii Saudyjskiej, gdzie - po pierwszej porażce w karierze z Andym Ruizem - odebrał swoje pasy w rewanżu. Do tej pory Anglik stoczył 26 walk, z czego wygrał 24. Usyk, były mistrz wagi cruiser, wygrał wszystkie 19 pojedynków.

A co z Tysonem Furym?

Kibice liczą, że wygrany rewanżu Usyk - Joshua zawalczy z Tysonem Furym, który niedawno pokonał Dilliana Whyte'a. - 200 milionów funtów nie skusi mnie do powrotu do ringu. To byłaby raptem połowa potrzebnej kwoty. Jeśli chcecie, żebym wrócił, będzie was to kosztowało pół miliarda - wypalił Tyson Fury w rozmowie z portalem "TalkSport". Ale tą wypowiedź Tysona, jak wiele innych, należy jednak traktować z przymrużeniem oka. Za ostatni pojedynek Fury otrzymał 24,5 miliona funtów.

Fury wypowiedział się na temat Ukraińca i Joshui

- Bańka Joshuy już dawno pękła, przecież on dwa razy przegrał. Został potężnie poobijany przez grubasa, który o walce dowiedział się trzy tygodnie wcześniej i przez zawodnika wagi średniej. W normalnych okolicznościach walka z Usykiem w ogóle by mnie nie interesowała - powiedział Fury.

I dodał: - To nie jest pięściarz, który przeszedł z wagi półciężkiej do ciężkiej, tylko zaczynał od średniej. Mojego podejścia nie zmieniłoby to, że jest niepokonany. Co innego pieniądze. Jeśli pokona Joshuę, a znajdzie się ktoś, kto zapłaci pół miliarda, wtedy wyjdę z nim do ringu. Zrobię to nie tylko dla pieniędzy, ale też dla odkupienia naszego wspaniałego narodu. Jestem pewien, że Joshua przegra z Usykiem i znów cała nadzieja leżeć będzie tylko we mnie. Możecie dać nawet 500 milionów dolarów. Ale ma to być pół miliarda - zakończył Fury.

Więcej o: