Boks. "Nokaut dekady" w walce o pas. Cordina zgasił światło jednym ciosem [WIDEO]

Walijski pięściarz Joe Cordina wygrał przez nokaut z Kenichim Ogawą w walce o pas wagi junior lekkiej. Pretendent do tytułu zakończył pojedynek już w drugiej rundzie brutalnym ciosem w podbródek rywala. O "nokaucie dekady" mówi promotor bokserski Eddie Hearn.

W sobotni wieczór odbyła się gala w Cardiff, której głównym wydarzeniem była walka pomiędzy Joe Cordiną (15-0, 9 KO) a Kenichim Ogawą (26-2-1, 18 KO) o tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej.

Zobacz wideo Szpilka nie uwierzył w nokaut Pudzianowskiego. Kulisy gali KSW 70 [WIDEO]

Cordina zgasił rywalowi światło, a Hearn nazwał to nokautem dekady

Pretendujący do tytułu Cordina to Walijczyk, więc na papierze miał przewagę nad Japończykiem Ogawą w postaci własnej publiczności. Według przewidywań bukmacherów faworytem do zwycięstwo również był pretendent do tytułu. Nikt nie spodziewał się jednak, że hitowa walka zakończy się tak wcześnie.

Cordina posłał na deski Ogawę już w drugiej rundzie. Japończyk odkrył gardę, co wykorzystał jego rywal, który idealnie go trafił piekielnie mocnym prawym prostym w podbródek. Ogawa próbował jeszcze wstać w czasie liczenia. Ostatecznie nie udało mu się to, więc sędzia zakończył walkę

Nokaut zrobił wrażenie nie tylko na publiczności oglądającej widowisko w Cardiff, ale także ludziach związanych ze światem boksu. "Wow. Nokaut roku albo dekady" - skomentował znany promotor bokserski Eddie Hearn, który prowadzi karierę Cordiny. Co ciekawe, przed walką Hearn stawiał po równo szansę obu zawodników na zwycięstwo. - Uważam, że Joe Cordina jest niewiarygodnym talentem, ale nigdy wcześniej nie walczył na tym poziomie - twierdził i dodał, że Walijczyk powinien walczyć agresywnie i próbować skończyć walkę przed czasem. 

Joe Cordina to 31-letni pięściarz, który przez większość kariery walczył podczas mniejszych gal w Wielkiej Brytanii. Pas mistrza świata IBF w wadzie junior lekkiej to jego największy sukces w karierze. 

Więcej o: