Władimir Kliczko nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. "Last Dance?"

- Szczerze mówiąc, to myślałem, żeby oznaczyć Tysona Fury'ego i zatweetować: "Last Dance?" - powiedział Władimir Kliczko zapytany o możliwość powrotu do boksu. Ukrainiec chciałby zdobyć pas i zostać najstarszym mistrzem wagi ciężkiej w historii boksu.

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) miał nadzieję, że uda mu się jeszcze powrócić na ring. Ambitny plan 46-latka został jednak wstrzymany przez wojnę na Ukrainie. Pięściarz aktywnie uczestniczy w obronie kraju, lecz w jego wypowiedziach nadal przewija się wątek powrotu do królewskiej wagi. 

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Adam Kownacki w najbliższym czasie powróci na ring?Adam Kownacki poznał rywala. Zawalczy z Chisorą w Londynie

Władimir Kliczko chciałby mieć swój "Last Dance". Rywalem? Tyson Fury

Kliczko zapowiadał wcześniej, że chciałby ponownie zmierzyć się w walce o pas wagi ciężkiej i tym samym zostać najstarszym mistrzem królewskiej wagi w historii. Obecnie rekord ten należy do George'a Foremana, który w wieku 45 lat pokonał Michaela Moorera i wygrał pasy IBF oraz WBA

- Szczerze mówiąc, to myślałem, żeby oznaczyć Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) i zatweetować: "Last Dance ?". Chciałem tak zrobić, ponieważ Fury przechodzi na emeryturę, a mielibyśmy jeszcze ten rewanż. Widziałem, jak obronił pas i to zapowiedział. Mogłem tak zrobić, ale mój umysł był wtedy w zupełnie innym świecie - powiedział Kliczko w programie "Piers Morgan Uncensored". 

Ukraiński bokser nawiązywał rzecz jasna do napaści Rosji na Ukrainę. Jak twierdzi "Mirror", choć Kliczko wstąpił do armii ukraińskiej, to nie przestał myśleć o powrocie do ringu. Aby 46-latek mógł spełnić swój plan i zostać najstarszym mistrzem wagi ciężkiej w historii, to musiałby przekonać Fury'ego do zmienienia swoich planów o emeryturze lub zawalczyć z obecnym posiadaczem pasów WBA, IBO, IBF i WBO Ołeksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), którego czeka jeszcze rewanż z Anthonym Joshuą (26-2, 24 KO).

Od ostatniej walki Kliczki minęło już pięć lat. 29 kwietnia 2017 roku przegrał on przez TKO z wcześniej wspomnianym Joshuą. Anglik zdobył wówczas pasy IBF, IBO oraz WBA. Ukraiński pięściarz wcześniej stoczył także przegrany pojedynek z Furym. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aleksandar Rakić przejdzie operację, a później chce rewanżu z BłachowiczemRywal Błachowicza z zerwanym więzadłem. Może pauzować nawet rok

Kliczko był mistrzem świata wagi ciężkiej przez dziewięć lat, siedem miesięcy i siedem dni. 46-latek ma już na swoim koncie jeden rekord świata. Do tej pory tylko jemu udało się pokonać 23 przeciwników w walkach o mistrzostwo wagi ciężkiej. 

Więcej o: