Walka Mayweathera odwołana. Miesiąc żałoby po śmierci prezydenta

Floyd Mayweather junior nie zawalczy w pokazowym starciu z Donem Moore'em. Walka została odwołana z powodu śmierci prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Szejk Chalifa ibn Zajid Al Nahajjan zmarł w piątek w wieku 73 lat.

Przypomnijmy, w sobotę miało się odbyć pokazowe starcie Mayweathera z Donem Moorem. Starcie zaplanowano na szczycie mierzącego 321 metrów jednego z najwyższych hoteli na świecie - Burdż al-Arab w Dubaju. Niestety, do pojedynku jednak nie dojdzie. Wszystko z powodu żałoby narodowej jaka nastała w ZEA tuż po śmierci prezydenta kraju Chalifa ibn Zajida Al Nahajjana. Przywódca zmarł w wieku 73 lat. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Mateusz Murański po walce z Arkadiuszem TańculąZrzucił 4,5 kg w 3 godziny. Niezwykła przemiana Murańskiego przed Fame MMA

Żałoba ma potrwać przez ok. miesiąc. Nie wiadomo, czy gala z udziałem byłego mistrza świata w wadze półśredniej odbędzie się w późniejszym terminie. Oprócz Maywethera w sobotni wieczór mieli zawalczyć m.in były mistrz UFC Anderson Silva i byli mistrzowie świata w boksie, Badou Jack i Delfine Persoon. 

Jan BłachowiczNiesamowita przemiana Błachowicza. Zniszczył plany UFC

Floyd Mayweather nie spoczywa na laurach

Floyd Mayweather Jr. zakończył karierę w 2015 roku, ale po dwóch latach wrócił na starcie z Conorem McGregorem. Pięściarz wygrał to starcie, nokautując Irlandczyka w 10. rundzie. Od tamtej pory toczy walki pokazowe. Amerykanin mierzył się już m.in z japońskim kickbokserem Tenshinem Nasukawą (KO w 1. rundzie) i amerykańskim YouTuberem Loganem Paulem (remis).

Więcej o: