"Największa walka, jaką obecnie można zrobić w boksie". Alvarez ma dwie opcje

- Wszystko zależy od Saula Alvareza. Może wrócić do kategorii superśredniej, lub wyjść do rewanżu z Biwołem. Ale znając Meksykanina, myślę, że wybierze rewanż. Ten pojedynek to obecnie największa walka w boksie jaką można zrobić - powiedział Eddie Hearn, promotor bokserski.

Dmitrij Biwoł zaskoczył cały bokserski świat. Reprezentujący Rosję pięściarz pokonał Saula "Canelo" Alvareza, uznawanego za najlepszego zawodnika na świecie bez podziału na kategorie. Meksykanin na co dzień walczy w kategorii superśredniej, ale szukając wyzwań zmierzył się z Biwołem, mistrzem świata wagi półciężkiej federacji WBA. Sędziowie byli jednomyślni i zgodnie punktowali 115:113. - Czułem, że wygrałem, zrobiłem wystarczająco dużo, ale to jest boks, wygrywasz i przegrywasz. Nie ma wymówek, jest świetnym zawodnikiem, muszę zaakceptować porażkę. Chcę rewanżu - powiedział po walce Alvarez. 

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Okazuje się, że nie tylko on chce rewanżu. - Jeśli ma dojść do rewanżu, to tym razem chcę już być traktowany jak prawdziwy mistrz. Potrzebuję kilku tygodni odpoczynku, a potem usiądziemy do rozmów z moim menadżerem Wadimem Korniłowem oraz promotorem Eddie Hearnem. Porozmawiamy o przyszłości i kolejnych walkach. Nie wiem do końca, co będę jutro jadł, tym bardziej nie wiem więc, z kim stoczę kolejną walkę. Ale moim marzeniem jest zunifikowanie wszystkich pasów - odpowiedział Biwoł.

Co z walką Alvarez - Gołowkin?

Jeszcze przed tym weekendem większość ekspertów obstawiała, że Saul wygra z Biwołem, by we wrześniu zakończyć trylogię z Giennadijem Gołowkinem. Ale Meksykanin chyba nie zawalczy teraz z Kazachem.

- Wszystko zależy od samego Alvareza. Może wrócić do kategorii superśredniej, albo wyjść do rewanżu z Biwołem. Ale znając jego wybierze rewanż, który zrobimy już 17 września. Ten pojedynek to obecnie największa walka w boksie jaką można zrobić - powiedział Eddie Hearn, najpotężniejszy promotor świata.

Więcej o: