"Nadzieja Niemców" rzuca wyzwanie Władimirowi Kliczce

Władimir Kliczko nie tak dawno poinformował, że rozważa wznowienie swojej kariery bokserskiej i już na horyzoncie pokazuje mu się potencjalny rywal. Jest nim Agit Kabayel, którego niemieckie media opisują "największą nadzieją wagi ciężkiej w kraju". - Byłoby to bardzo interesujące - powiedział sam Niemiec.

Agit Kabayel to jeden z najlepszych pięściarzy w Niemczech, który ma obecnie bilans 21-0-0. Trzynaście z tych 21 walk zakończył nokautem i od 2020 roku jest mistrzem WBA Continental w wadze ciężkiej. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2021 roku. Obronił wtedy tytuł mistrzowski, pokonując Kevina Johnsona jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

Władimir Kliczko ma pierwszego rywala? Agit Kabayel: Byłbym idealnym przeciwnikiem

W Niemczech jest traktowany jako nadzieja boksu, zawodnik, który może zrobić światową karierę. Być może dlatego dziennikarze "Bilda" porozmawiali z 29-letnim pięściarzem o planowanym powrocie do ringu Ukraińca, Władimira Kliczko. Kabayel stwierdził, że chciałby zmierzyć się z byłym superczempionem WBA.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Kiedy o tym usłyszałem, pomyślałem, że byłoby to bardzo interesujące dla boksu w ogóle, ale szczególnie dla Niemców. Wiek odgrywa już jednak ważną rolę. Jeśli [Kliczko przyp. red.] chce, mogę się na to zgodzić. Byłbym idealnym przeciwnikiem. Ta walka ożywiłaby tutejszy boks - powiedział Kabayel w "Bildzie".

Władimir Kliczko liczy, że wojna w Ukrainie niedługo dobiegnie końca i wtedy rozważy on powrót do boksu. Ważnym dla niego czynnikiem jest jeszcze zdrowie. - Sport jest częścią mojego życia. Cieszę się, że Tyson Fury wygrał. Kto wie, nie chcę tu obiecywać niczego wielkiego, ale jeśli będę w dobrej formie? - mówił Ukrainiec w "Bildzie".

Władimir Kliczko oficjalnie karierę bokserską zakończył w sierpniu 2017 roku. W kwietniu tego samego roku przegrał swoją ostatnią walkę z Anthonym Joshuą przez techniczny nokaut w 11. rundzie. "Doktor Stalowy Młot", jak go nazywano, wygrał 64 walki i przegrał pięć w swojej karierze. Sięgał po pasy mistrzowskie IBF, WBO, IBO. Był też superczempionem WBA. 

Więcej o: