"Nadzieja Niemców" rzuca wyzwanie Władimirowi Kliczce

Władimir Kliczko nie tak dawno poinformował, że rozważa wznowienie swojej kariery bokserskiej i już na horyzoncie pokazuje mu się potencjalny rywal. Jest nim Agit Kabayel, którego niemieckie media opisują "największą nadzieją wagi ciężkiej w kraju". - Byłoby to bardzo interesujące - powiedział sam Niemiec.

Agit Kabayel to jeden z najlepszych pięściarzy w Niemczech, który ma obecnie bilans 21-0-0. Trzynaście z tych 21 walk zakończył nokautem i od 2020 roku jest mistrzem WBA Continental w wadze ciężkiej. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2021 roku. Obronił wtedy tytuł mistrzowski, pokonując Kevina Johnsona jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

Władimir Kliczko ma pierwszego rywala? Agit Kabayel: Byłbym idealnym przeciwnikiem

W Niemczech jest traktowany jako nadzieja boksu, zawodnik, który może zrobić światową karierę. Być może dlatego dziennikarze "Bilda" porozmawiali z 29-letnim pięściarzem o planowanym powrocie do ringu Ukraińca, Władimira Kliczko. Kabayel stwierdził, że chciałby zmierzyć się z byłym superczempionem WBA.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Kiedy o tym usłyszałem, pomyślałem, że byłoby to bardzo interesujące dla boksu w ogóle, ale szczególnie dla Niemców. Wiek odgrywa już jednak ważną rolę. Jeśli [Kliczko przyp. red.] chce, mogę się na to zgodzić. Byłbym idealnym przeciwnikiem. Ta walka ożywiłaby tutejszy boks - powiedział Kabayel w "Bildzie".

Mistrzyni US Open po porażce ze Świątek zwalnia trenera. Mistrzyni US Open po porażce ze Świątek zwalnia trenera. "Jest dużo mniej dojrzała"

Władimir Kliczko liczy, że wojna w Ukrainie niedługo dobiegnie końca i wtedy rozważy on powrót do boksu. Ważnym dla niego czynnikiem jest jeszcze zdrowie. - Sport jest częścią mojego życia. Cieszę się, że Tyson Fury wygrał. Kto wie, nie chcę tu obiecywać niczego wielkiego, ale jeśli będę w dobrej formie? - mówił Ukrainiec w "Bildzie".

Władimir Kliczko oficjalnie karierę bokserską zakończył w sierpniu 2017 roku. W kwietniu tego samego roku przegrał swoją ostatnią walkę z Anthonym Joshuą przez techniczny nokaut w 11. rundzie. "Doktor Stalowy Młot", jak go nazywano, wygrał 64 walki i przegrał pięć w swojej karierze. Sięgał po pasy mistrzowskie IBF, WBO, IBO. Był też superczempionem WBA. 

Najlepszy piłkarz ekstraklasy mocno się zmienił. Najlepszy piłkarz ekstraklasy mocno się zmienił. "Nie wiem, jak długo będę grał w Polsce"

Więcej o: