Zobacz nokaut roku. Tak jednym ciosem Fury zakończył walkę w Whytem [WIDEO]

Tyson Fury obronił mistrzowski pas federacji WBC. Anglik w szóstej rundzie walki z Dillianem Whyte'm genialnym podbródkowym posłał na deski swojego rywala. Ten nie był już w stanie kontynuować walki. To może być nokaut roku.

Po jednej stronie mistrz świata, niepokonany pogromca m.in. Władimira Kliczki i Deontaya Wildera, którego na deski potrafiły powalić jedynie problemy ze zdrowiem psychicznym. Po drugiej pretendent z ciężką przeszłością, który cudem uszedł z życiem z porachunków gangów. Tyson Fury i Dillian Whyte zmierzyli się w sobotni wieczór na stadionie Wembley w Londynie, a stawką był pas WBC należący do Fury'ego.

Zobacz wideo

Walka Fury - WhyteFury zgasił światło i obronił pas. Whyte padł po brutalnym nokaucie

Tak Fury "zgasił światło" Whyte'owi. "Moc jednego ciosu"

Fury w pierwszych rundach kontrolował walkę, spokojnie obijając ciosami na korpus swojego rywala i uciekając od jego niezgrabnych prób. Niedługo później w narożniku Whyte'a zrobiło się nerwowo, a w ringu Fury dalej dominował.

W szóstej rundzie nastąpił spektakularny nokaut. Fenomenalny prawy podbródkowy mistrza świata trafił Dilliana Whyte'a najczyściej, jak się dało. Whyte padł jak długi na deski, było po walce. Próbował się półprzytomny podnieść, ale sędzia ringowy nie zamierzał go w takim stanie dopuszczać do dalszego boksowania. "Moc jednego ciosu" – napisał "Top Rank Boxing" na Twitterze.

Tyson Fury obronił pas mistrza świata wagi ciężkiej WBC. Odniósł 32 zwycięstwo w 33. pojedynku. Na koncie ma także jeden remis z Deontayem Wilderem. Dla Whyte'a była to trzecia porażka w karierze.

Niewykluczone, że walka z Whytem była ostatnim pojedynkiem Tysona Fury'ego w zawodowym ringu. Już przed nim Anglik dawał do zrozumienia, że jest bardzo blisko zakończenia kariery. Również w rozmowie z mediami zaraz po walce przyznał, że to "mogła być ostatnia walka Króla Cyganów". Wielu kibiców nie wierzy w taki scenariusz i nadal czeka na jego wielki pojedynek z Anthonym Joshuą.

Britain Boxing Fury WhyteTyson Fury jednak odchodzi z boksu. "Zdecydowanie tak myślę". Eksperci wątpią

Więcej o: