Mike Tyson akceptuje wyzwanie youtubera. "Do diabła, zrobiłbym to"

Mike Tyson przyznał, że jest gotów do walki z Jake'em Paulem, znanym youtuberem. - Do diabła, zrobiłbym to, tylko po to, by pobić rekord - powiedział w swoim podcaście, w którym zdradził, że może na tej walce zarobić aż 80 milionów dolarów.

Mike Tyson stoczył 56 zawodowych walk w ringu, z których 50 wygrał, a aż 44 przed czasem. Amerykanin zszedł ze sceny w 2005 roku po porażce z Kevinem McBride'em. 15 lat później Tyson skusił się na pokazową walkę z Roy Jonesem Juniorem, w trakcie której imponował kibicom swoim przygotowaniem fizycznym. I choć Tyson ma 55 lat, to wciąż elektryzuje kibiców, a dodatkowo mówi się o jego kolejnym pokazowym pojedynku.

Zobacz wideo

Mike Tyson w swoim podcaście przyznał, że jest gotów walczyć Jake'em Paulem. - Do diabła, zrobiłbym to, tylko po to, by pobić rekord. Paul uważa, że to nie jest bardziej opłacalne niż walki mistrzowskie, ale ten facet prawdopodobnie sprowadzi około 80 milionów ludzi - powiedział Tyson. - Zróbmy to, Jake, czyż to nie byłoby cool? - dodał. Jak przewiduje Tyson, na tej walce mógłby zarobić nawet 80 milionów dolarów i możliwe, że to właśnie ten czynnik może przyciągnąć go do tej walki.

Mike Tyson w akcjiObóz Tysona wydał oświadczenie po pobiciu w samolocie. "Rzucił w niego butelką"

W połowie stycznia "The Sun" informował, że Mike Tyson i Jake Paul mieli sfinalizować umowę na pokazową walkę w Las Vegas. "Pojedynek może zapewnić im łącznie 49 milionów dolarów. Starcie - w systemie pay-per-view - miałoby się odbyć pod koniec 2022 roku" - informowała gazeta.

Jake Paul to bardzo znany YouTuber, którego konto na serwisie subskrybuje ponad 20 milionów użytkowników. Amerykanin obecnie może pochwalić się bilansem 4-0 w zawodowym boksie i ma za sobą m.in. dwa zwycięstwa z Tyronem Woodleyem, byłym mistrzem UFC w wadze półśredniej.

Cała Polska nastawiała budziki na środek nocy. Dziś już nie ma dla kogoCała Polska nastawiała budziki na środek nocy. Dziś już nie ma dla kogo

Mike Tyson poznał się z Jake'em Paulem w listopadzie 2020 roku, kiedy obaj walczyli na jednej gali. 55-latek wtedy mierzył się z Royem Jonesem Juniorem, natomiast YouTuber znokautował wtedy Nate'a Robinsona. W ostatnich miesiącach Tyson był też przymierzany do walki z Evanderem Holyfieldem oraz Lennoxem Lewisem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Więcej o: