Whyte zamilkł przed walką z Furym. Boją się, że się wycofa. Znaleziono zastępcę

Tyson Fury będzie miał zapewnionego przeciwnika zastępczego - poinformował Frank Warren, promotor "Króla Cyganów". To zabezpieczenie na wypadek, gdyby Dillian Whyte całkowicie wycofał się z walki o pas mistrzowski WBC w wadze ciężkiej.

- Nie udziela się w mediach społecznościowych, nie udziela wywiadów. Gdzie on jest? Przecież ma obowiązki - mówił przed kilkoma dniami Frank Warren o Dillianie Whytem, który nie pojawił się na konferencji prasowej poprzedzającej jego walkę z Tysonem Furym. Przypomnijmy, że obaj pięściarze mają zmierzyć się 23 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie. Kontrakt zobowiązuje ich nie tylko do samej walki, ale także do promowania jej w mediach.

Zobacz wideo Raper Alberto mówi o MMA, High League, Maliku Montatnie, Kizo i strzelaninie

Tyson Fury na pewno stanie w ringu. "Wszystko pod kontrolą"

Środowisko Fury'ego zaczęło szukać zastępstwa. Według "The Mirror" zawodnik jest już wytypowany, ale Frank Warren nie zdecydował się ujawniać jego nazwiska. - Prawda jest taka, że mamy wszystko pod kontrolą - wyjaśniał Warren w rozmowie z Seconds Out. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Brytyjscy dziennikarze niepokoją się jednak, bo oprócz tego, że Whyte nie zjawił się na konferencji prasowej, nie publikuje on też żadnych informacji w mediach społecznościowych. Walka Whyte'a z Furym budzi ogromne zainteresowanie. Szczególnie że to być może ostatni raz, kiedy będzie można obejrzeć "Króla Cyganów" w ringu. 

Jakub Moder znoszony z boiska w meczu Brighton w Premier League.PZPN chciał ściągnąć Modera z Anglii do Polski. "Nie dostaliśmy zgody"

- To moja ostatnia walka w karierze. Potem odchodzę na emeryturę. Mam na koncie 150 milionów dolarów, jestem młody, zdrowie też jest. Kupię wielki jacht. Jestem emerytem - mówił przed kilkoma tygodniami Fury. Bilety na starcie obu pięściarzy kupiło 85 tysięcy fanów. Rozeszły się one w zaledwie trzy godziny. Co gdyby Fury zmienił decyzję dot. emerytury? Jego kolejnym rywalem będzie prawdopodobnie zwycięzca walki Ołeksandr Usyk - Anthony Joshua

Według wcześniejszych informacji Tyson Fury otrzyma za walkę z Dillianem Whyte'em 29,5 miliona dolarów. "Król Cyganów" zainkasuje 7,4 miliona dolarów od federacji, natomiast zwycięzca może liczyć na bonus w postaci 10 proc. kwoty od ceny uzyskanej w styczniowym przetargu, czyli 4,1 miliona dolarów (łącznie walka została wyceniona na 41 milionów dolarów).

Więcej o: