120 milionów dolarów za hitową walkę Joshua - Usyk. Promotor potwierdza

Wciąż nie znamy dokładnego terminu ani miejsca rewanżowego pojedynku Anthony'ego Joshuy z Ołeksandrem Usykiem. Jak informuje dziennik "Daily Mail" poważnie zainteresowani organizacją tej walki są szejkowie z Arabii Saudyjskiej, którzy złożyli obu pięściarzom ofertę w wysokości 120 milionów dolarów.

Do pierwszego pojedynku Anthony'ego Joshuy z Ołeksandrem Usykiem doszło 25 września 2021 roku stadionie Tottenhamu w Londynie. Po niezwykle emocjonującej walce jednogłośną decyzją sędziów wygrał Ukrainiec, który odebrał swojemu rywalowi pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej. Już wtedy było wiadomo, że dojdzie do rewanżu, ponieważ zostało to ustalone w kontraktach obu zawodników jeszcze przed walką

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Ustalenia pomiędzy promotorami trwały jednak bardzo długo, więc pojawiały się wątpliwości, czy do drugiego pojedynku rzeczywiście dojdzie. Kiedy wydawało się już, że porozumienie jest blisko, Ukraina została zaatakowana przez Rosję, więc Usyk przyłączył się do obrony ojczyzny. W takiej sytuacji było wiadomo, że organizacja pojedynku nie będzie możliwa.

Artur SzpilkaSzpilka zdradza rywala w debiucie KSW. "Nie chciałem walczyć z oszołomem"

Są chętni na zorganizowanie walki Joshua - Usyk 2. Szejkowie oferują fortunę

Jednak po kilku tygodniach spędzonych w Kijowie Ołeksandr Usyk zdecydował się na opuszczenie Ukrainy i rozpoczęcie przygotowań do walki, o czym poinformował fanów za pośrednictwem Instagrama. Promotor Anthony'ego Joshuy - Eddie Hearn przekazał, że obaj pięściarze podpisali już wstępne dokumenty i do dopięcia pozostały już tylko ostatnie szczegóły.

- Obaj zawodnicy napisali już swoje oświadczenia. Usyk potwierdził, że zaczyna obóz, więc ta walka odbędzie się w czerwcu - zapowiedział Hearn w DAZN Boxing Show. - Przeglądamy teraz z promotorem Usyka Alexem Krassyukiem oferty z różnych krajów na zorganizowanie walki - dodał.

W ostatnich dniach dziennik "Daily Mail" informował, że poważnie rozważanym miejscem do zorganizowania walki Joshua - Usyk 2 jest Arabia Saudyjska. Szejkowie mieli bowiem zaoferować zawodnikom aż 120 milionów dolarów. - Bliski Wschód jest rzeczywiście bardzo zainteresowany tą walką - potwierdził Hearn.

~Artur Szpilka podczas treningu przed walka bokserska z Brian Minto o tytul WBC Baltic wagi ciezkiej  Wojak Boxing Night  .Przyszłość Artura Szpilki wyjaśniona. "Jest już naszym zawodnikiem"

- Chcielibyśmy jednak, aby pojedynek odbył się w Londynie, jeśli będzie to możliwe. Myślę, że w tym tygodniu lub na początku przyszłego zaczniemy ustalać jakieś konkretne terminy. Ale tak jak mówiłem, rewanż Usyk-AJ na pewno odbędzie się w czerwcu - zapewnił promotor.

Więcej o: