Ołeksandr Usyk jednak opuścił Ukrainę. "W ten sposób bardziej pomogę"

Ołeksandr Usyk poinformował za pośrednictwem Instagrama, że opuścił Ukrainę i rozpoczął przygotowania do rewanżowej walki z Anthonym Joshuą. - W ten sposób bardziej pomogę mojemu krajowi - zapewnił pięściarz.

Rosyjska inwazja na Ukrainę zmieniła życie milionów ludzi. Działania wojenne pokrzyżowały także plany wielu ukraińskich sportowców, którzy z dnia na dzień stracili możliwość brania udziału w zawodach. Znaleźli się jednak też tacy, którzy mieszkali za granicą, ale wrócili do kraju, aby podjąć walkę z agresorem. Takim przykładem jest mistrz świata wagi ciężkiej Ołeksandr Usyk

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Ukraiński pięściarz już od kilku tygodni miał się przygotowywać do rewanżowej walki z Anthonym Joshuą, ale wezwały go patriotyczne obowiązki. Pojedynek stanął więc pod znakiem zapytania, ale ostatecznie wygląda na to, że dojdzie do niego jeszcze w tym roku. 

Wrzosek uratowany przez przepisy organizacji Glory?Wrzosek oszukany. "Jestem w szoku". Federacja Glory ogłosiła werdykt w walce Polaka

Jednak dojdzie do pojedynku Usyka z Joshuą. "Postanowiłem rozpocząć przygotowania"

Usyk poinformował w piątek za pośrednictwem Instagrama, że opuścił Ukrainę i rozpoczął przygotowania do starcia z Joshuą. - Postanowiłem rozpocząć przygotowania do rewanżu z Anthonym Joshuą. Duża liczba moich przyjaciół mnie wspiera - napisał Ukrainiec.

Dodatkowo Usyk dołączył także nagranie, na którym tłumaczy powody swojej decyzji. - W ten sposób bardziej i lepiej pomogę mojemu krajowi, niż gdybym biegał po Kijowie z karabinem maszynowym. Wielu przyjaciół, krewnych dzwoniło do mnie i popierało tę decyzję - przyznał mistrz świata wagi ciężkiej. 

Decyzja ukraińskiego pięściarza jest o tyle zaskakująca, że jeszcze kilka dni temu jego agent w ostrych słowach dementował te doniesienia. - Ty sku***synu! Przestań podawać nieprawdziwe informacje na temat moich pięściarzy! Mówię ci, trzymaj się od nich z daleka! - napisał Egis Klimas, odpowiadając dziennikarzowi ESPN Mike'owi Coppingerowi.

Roberto SoldićKSW idzie na całość i odpowiada na ofertę UFC. Gigantyczna kasa dla Soldicia

Do poprzedniego starcia Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą doszło 25 września 2021 roku na stadionie Tottenhamu. Ukrainiec wygrał na punkty i odebrał Brytyjczykowi trzy pasy mistrzowskie: WBA, WBO i IBF.

Więcej o: