Sakramencki cios. Aż wypadł z ringu. Ta walka przejdzie do historii [WIDEO]

Jedno jest pewne: ta szalona walka przejdzie do historii boksu! Już wydawało się, że Leigh Wood (26-2, 16 KO) przegra, ale ostatecznie Brytyjczyk znokautował niepokonanego dotąd Michaela Conlana (16-1, 8 KO) i obronił tytuł mistrza świata wagi piórkowej federacji WBA. Conlan został znokautowany i... wypadł z ringu. To był iście sakramencki cios!

Irlandczyk zaczął znakomicie. Niemal równo z gongiem kończącym pierwszą rundę powalił rywala na deski mocnym lewym sierpowym. Obrońca tytułu cierpiał w drugiej odsłonie, ale zaczynał dochodzić do siebie. Trzecią rundę również oddał, ale w czwartek się przebudził i wchodził w wymiany w półdystansie. 

Zobacz wideo

Michael Conlan musiał zmagać się nie tylko z Leighem Woodem, ale i i rozciętym łukiem brwiowym. Rozgorzała niesamowita wojna. Żaden z pięściarzy nie chciał zrobić kroku w tył. W końcówce wydawało się, że Wood potrzebuje nokautu, aby zachować pas. Jedenastą rundę przegrywał, lecz w ostatnich sekundach odwrócił punktację z 9:10 na 10:8 lewym sierpowym na szczękę. Wciąż wydawało się, że Conlanowi wystarczyło przetrwać dwunaste starcie, by zdetronizować rywala. Ale nie przetrwał. Mistrz trafił go w tempo prawą ręką, a półprzytomnego pretendenta wyrzucił z ringu kolejnymi ciosami i w tych dramatycznych okolicznościach zachował tytuł mistrzowski.

Szalony nokaut w walce Conlan - Wood [WIDEO]

- Conlan leciał już ciężko wyłączony... Coś potwornego. Niesamowita walka, brutalny klasykwyspiarskiego boksu. Wood ma nieprawdopodobny dar do sięgania po głębokie rezerwy - komentował tę walkę na Twitterze Kacper Bartosiak, ekspert TVP Sport.

Tym samym Leigh Wood obronił tytuł mistrza świata wagi piórkowej federacji WBA. Brtyjczyk stoczył 28 walk, z czego wygrał 26. Sobotnia wygrana była jego 16. nokautem w karierze. Dla Conlana to pierwsza porażka w rekordzie. Wcześniej wygrał 16 starć.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.