Władimir Kliczko pełen gniewu. Wylicza. Ma wiadomość "dla tych Rosjan"

- To wiadomość dla tych Rosjan, którzy nadal potrafią myśleć z imperialnymi ambicjami o inwazji na Ukrainę i barbarzyństwie waszej tak zwanej armii, którą zasialiście nienawiść na wieczność - zaczyna swoje przemówienie w specjalnym wideo opublikowanym w mediach społecznościowych Władimir Kliczko. Były bokser krytykuje Rosjan i stara się im uzmysłowić bezsensowność ich działań.

Po kilku latach zamrożonej wojny, Rosjanie znów w otwarty sposób zaatakowali Ukrainę. Już od ponad dwóch tygodni wojsko Władimira Putina niszczy kolejne miasta i morduje ludność cywilną. Ukraińcy masowo uciekają z kraju. Do Polski trafiło już grubo ponad 1,5 miliona uchodźców. Są jednak tacy, którzy zostali i dzielnie bronią kraju. W szczególności imponują mistrzowie boksu. Do ojczyzny wrócili m.in.: Wasyl Łomaczenko, Ołeksander Usyk i bracia Kliczko. Ci dwaj ostatni bronią Kijowa, z którego większość mieszkańców uciekła. Stolica Ukrainy stała się twierdzą.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

Kolejna specjalna wiadomość Władimira Kliczki. Tym razem do Rosjan

Kliczkowie w czasie wojny są bardzo aktywni w mediach społecznościowych, gdzie nawołują do wsparcia dla Ukrainy, ale teraz Władimir Kliczko nagrał specjalne wideo. Zwraca się w nim nie do Ukraińców czy reszty świata śledzącej, co dzieje się w kraju byłego boksera, a bezpośrednio do Rosjan. 

twitter.com/Buckarobanza/Bracia Kliczko nawołują do bojkotu hitowego pojedynku. "Każdy musi być ukarany"

- To wiadomość dla tych Rosjan, którzy nadal potrafią myśleć z imperialnymi ambicjami o inwazji na Ukrainę i barbarzyństwie waszej tak zwanej armii, którą zasialiście nienawiść na wieczność. Zresztą świat, w którym rząd to jedno, a rosyjska opinia publiczna jest czymś innym, to zupełny nonsens! - mówi w nim Kliczko. 

- To wy zawierzyliście nikczemnej propagandzie i nie wierzyliście temu, co mówili wasi krewni i przyjaciele w Ukrainie. To wy milczeliście przez osiem lat, kiedy wasz kraj okupował Krym i część Donbasu. To wy potraktowaliście Ukraińców z arogancją i wierzyliście, że takiego narodu nie ma. To wy podzielaliście mity o nazistach i innych bzdurach! To wasi żołnierze są waszymi mężami i synami, którzy teraz przybyli na Ukrainę. I wszyscy o tym wiecie. Dzwonicie do nich, pytacie, jak dają sobie radę na "misji". Pamiętajcie: nie musimy być wyzwoleni! Jesteśmy na własnej ziemi i budujemy własny kraj. I nam się uda! Ukraina to wolne państwo, które wybrało demokratyczną drogę europejską! I będziemy walczyć o swój wybór - przekazał młodszy z braci. 

Władimir KliczkoDramatyczna relacja Władimira Kliczki z Kijowa. Mistrz boksu apeluje do Polaków

Kliczko: Każdy z was jest tutaj nazywany potworem!

- Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, jesteśmy zjednoczeni i zdecydowani. To nie my przybyliśmy na waszą ziemię. To wy zabijacie dzieci, bombardujecie i zrównujecie z ziemią nasze miasta i domy! Musicie wiedzieć: każdy z was jest tutaj nazywany potworem! - dodał. 

Władimir Putin/Dariusz MichalczewskiJak pokonać Putina? Dariusz Michalczewski podzielił się swoim pomysłem. "To jest niebezpieczne"

Władimir (64 wygrane - 53 przez nokaut - 5 porażek) i Witalij są już na sportowej emeryturze, ale wcześniej zdominowali wagę ciężką. Władimir był mistrzem federacji IBF, WBO, IBO oraz superczempionem WBA. Witalij panował w federacjach WBO i WBC. Ale w obliczu wojny ich tytuły nie mają żadnego znaczenia. Liczy się przede wszystkim ich wyjątkowe działanie.

Więcej o: