Tyson Fury pobił rekord! 85 tysięcy biletów rozeszło się w 3 godziny

Wow! Anglia stęskniła się za Tysonem Furym! Wiele wskazuje, że jego walka z Dillianem Whytem pobije frekwencyjny rekord Wielkiej Brytanii. W trzy godziny bilety kupiło 85 tysięcy fanów. Organizator gali chce, aby na stadionie Wembley pojawiło się jeszcze więcej sympatyków pięściarstwa.

W październiku 2021 roku Tyson Fury pokonał po raz drugi Deontaya Wildera i wtedy stało się jasne, że będzie dążył do unifikacji pasów. Kibice czekali na hitowe starcie z Anthonym Joshuą, ale Brytyjczyk stracił pasy w starciu z Ołeksandrem Usykiem. Joshua więc stracił argumenty, aby walczyć z Furym. Tym bardziej że teraz musi stoczyć rewanż z Ukraińcem, a Fury musi obowiązkowo bronić pasa WBC. Pretendentem tej federacji był Dillian Whyte, ale negocjacje przez długi czas stały w miejscu, bo obaj pięściarze nie mogli się dogadać, co do podziału pieniędzy. Whyte w ostatniej chwili, na kilka minut przed końcem terminu, podpisał kontrakt.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

Władimir KliczkoDramatyczna relacja Kliczki z Kijowa. "To nie jest ludzkie"

Walka odbędzie się w kwietniu na stadionie Wembley w Londynie. Whyte dostanie minimum 7,4 miliona dolarów, ale jeśli wygra, dostanie bonus od WBC, czyli 4,1 miliona. Fury ma gwarantowane prawie 30 mln, ale w razie zwycięstwa jego gaża wzrośnie o 3,6 mln. I choć to starcie nie elektryzuje kibiców tak mocno, jak potencjalna walka Fury'ego z Joshuą, to i tak bilety sprzedały się świetnie. 

Walka Fury vs. Whyte pobije rekord?

Stadion, który ma pomieścić 85 tysięcy fanów, został wyprzedany w trzy godziny! Frank Warren, jeden z promotorów Fury'ego, złożył wniosek do lokalnych władz, aby Wembley mogło przyjąć sto tysięcy kibiców.

Ołeksandr UsykUsyk opowiedział CNN, jak broni Ukrainy. W pewnym momencie pokazał coś więcej

- Wiedziałem, że nie będzie to trudna walka do sprzedania. Jestem dumny, że uda się ją zorganizować na największym i najlepszym obiekcie w Wielkiej Brytanii. To pokazuje, jaką atrakcją stał się Tyson Fury. Jego postać jest po prostu zaraźliwa. Wciąż jest numerem jeden na świecie i jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie - mówił Warren, cytowany przez serwis wbcboxing.com.

Dla Fury'ego to będzie powrót do Anglii, po pięciu kolejno stoczonych walkach w USA. Jeśli Warrenowi faktycznie uda się sprzedać 100 tysięcy biletów, to będzie to bokserski rekord Wielkiej Brytanii. 

Whyte stoczył 30 walk w karierze, przegrał tylko dwie - z Joshuą, i z Aleksandrem Powietkinem (ale później mu się udanie zrewanżował). Fury pozostaje niepokonanym pięściarzem. Wygrał 31 walk, a jedną zremisował - z Deontayem Wilderem. Wygrał jednak kolejny dwie potyczki z Amerykaninem.

Więcej o: