Usyk opowiedział CNN, jak broni Ukrainy. W pewnym momencie pokazał coś więcej

Ołeksandr Usyk udzielił wywiadu dla CNN z atakowanego przez rosyjskie wojska Kijowa. Mistrz świata w boksie opowiedział, co należy do jego zadań, jako członka batalionu obrony terytorialnej. - Nie chcę nikogo zabijać, ale jeśli będą chcieli mnie zabić, nie będę miał innego wyjścia - mówi pięściarz.

Minął już blisko tydzień od momentu, gdy rosyjskie wojska wtargnęły na teren Ukrainy. W wyniku ataków agresorów śmierć poniosły tysiące ludzi, w tym bezbronnych cywilów. Zniszczone zostały także liczne miasta. Niestety w trakcie walk życie straciło także dwóch młodych sportowców, piłkarze Witalij Sapyło i Dima Martynenko.

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Ołeksandr Usyk powiedział, jak broni Ukrainy. "Muszę to robić, jestem mężczyzną "

Swojej ojczyzny bronią także legendarni bracia Władimir i Witalij Kliczko. Ten drugi od kilku lat sprawuje urząd mera Kijowa. Za broń chwycił także inny znakomity pięściarz z Ukrainy, Ołeksandr Usyk. 35-latek dołączył do batalionu obrony. Przebywa w Kijowie, skąd udzielił właśnie wywiadu dla CNN. 

Britain Boxing Tyson FuryTyson Fury szokuje datą przejścia na emeryturę. To już koniec

Usyk opowiedział, jak obecnie wygląda sytuacja w stolicy kraju, a także co należy do jego obowiązków. Ma on na zadanie reagować nie tylko na obecność rosyjskich żołnierzy, ale także złodziei, którzy próbują wzbogacić się w czasie wojny. Okradają oni domy i mieszkania opuszczone przez uciekających mieszkańców Kijowa.

- To mój obowiązek, bronić mojego domu, mojej rodziny. Nie stanąłem w pierwszej linii ataku. Bronię swojego domu. Bronię swojej żony, moich dzieci, moich bliskich - powiedział Usyk.

- Jest wielu drani, którzy próbują się na tym wzbogacić, złodziei. Pomagamy ludziom. Więc, czemu pytasz mnie, dlaczego to robię? To mój obowiązek. Muszę to robić, jestem mężczyzną - kontynuował.

Dziennikarz Don Riddell spytał także Ołeksandra Usyka, na co jest gotowy. Czy byłby w stanie odebrać komuś życie?

- Jeśli będą chcieli odebrać mi życie albo życie kogoś mi bliskiego, będę zmuszony to zrobić. Nie chcę tego, nie chcę strzelać, nie chcę nikogo zabijać, ale jeśli będą chcieli mnie zabić, nie będę miał innego wyjścia - odpowiedział pięściarz. 

Riddell następnie zapytał Usyka, czy ten się boi. - Już się nie boję. Może to zabrzmi sentymentalnie, ale moja dusza należy do Boga, mój honor i moje ciało do ojczyzny, do mojej rodziny. Więc absolutnie się nie boję - odparł 35- latek. 

Następnie Ołeksandr Usyk pokazał dziennikarzowi CNN, jak obecnie żyje on i jego bliscy. Odwrócił kamerę, by można było zobaczyć, jak wszyscy chronią się w razie niebezpieczeństwa. Ukrywają się w piwnicy. - Kiedy wyją syreny, ukrywamy się. Jest wesoło. Staramy się zachować dobrą minę do złej gry - powiedział. 

Witalij KliczkoKliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Więcej o: