Mistrz Świata Ołeksandr Usyk wrócił na Ukrainę. "Pisali, że uciekłem. Jestem tu"

Ołeksandr Usyk poinformował na Instagramie, że wrócił na Ukrainę. Bokser jednocześnie zaapelował do rodaków o mobilizację. - Musimy zatrzymać tę wojnę - stwierdził mistrz federacji WBA, IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej.

Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. "Około godziny 5 granica państwowa Ukrainy na obszarze z Federacją Rosyjską i Republiką Białorusi została zaatakowana przez wojska rosyjskie wspierane przez Białoruś" - przekazała w komunikacie ukraińska straż graniczna w czwartek. Ziścił się więc najgorszy scenariusz i Władimir Putin zdecydował się na całkowitą inwazję. Bracia Kliczko zaapelowali o deeskalację. - Dziś stała się wielka tragedia. Nikt nie wygra tej bezsensownej wojny - słyszymy w nagraniu.

Zobacz wideo Polski pięściarz zawalczy o pas mistrza świata. Promotor zdradza kulisy negocjacji

Ołeksandr Usyk wrócił na Ukrainę i apeluje do rodaków. "Nie dla wojny"

Ołeksandr Usyk poinformował rodaków na Instagramie, że wrócił na Ukrainę, wysyłając zdjęcie z przejścia granicznego. Bokser był wyraźnie poruszony sytuacją, która obecnie jest w jego ojczyźnie. - Już wróciłem, jestem w domu. Jestem przytłoczony wszystkimi emocjami, nadszedł trudny czas. Wzywam Was do jedności, bardzo martwię się o mój kraj i o wszystkich ludzi. Musimy to zrobić, musimy zatrzymać tę wojnę - powiedział Usyk.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Mistrz federacji WBA, IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej odpowiedział też na zarzuty, według których w trudnym momencie opuścił Ukrainę i stał się tchórzem. - Wiele mediów tutaj pisało, że uciekłem z kraju. Oczywiście tak nie jest. Byłem w pracy, ale w tym momencie jestem w domu - dodał Usyk. Ukrainiec zatytułował wpis słowami "nie dla wojny".

Wcześniej głos ws. konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą zabrał m.in. Andrij Szewczenko. "Ukraina to moja ojczyzna! Zawsze byłem dumny z moich rodaków i mojego kraju! Przeszliśmy przez wiele trudnych chwil, a przez ostatnie 30 lat uformowaliśmy się jako naród. Dziś jest dla nas wszystkich trudny czas. Ale musimy się zjednoczyć! W jedności zwyciężymy! Chwała Ukrainie" - napisał były selekcjoner Ukrainy.

Więcej o: