Witalij Kliczko chwyta za broń i idzie walczyć z najeźdźcą. "Nie ma innego wyjścia"

W piątek rozpoczęło się bombardowanie Kijowa, ale jego mer Witalij Kliczko nie zamierza się poddawać. Były mistrz świata wagi ciężkiej zapowiedział, że zamierza z bronią w ręku bronić swojego miasta przed najeźdźcą. - Nie ma innego wyjścia - przyznał były pięściarz w rozmowie z telewizją ITV.

Czwartek 24 lutego stał się najgorszym dniem w historii powojennej Europy. O godzinie 5:00 czasu lokalnego Federacja Rosyjska rozpoczęła pełną inwazję na Ukrainę z kilku kierunków, w tym z Białorusi. Niemal na całym terenie państwa ukraińskiego trwają walki z najeźdźcą, a rosyjskie bomby wbrew zapewnieniom spadają nie tylko na cele wojskowe, ale także cywilne.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

Alarm w Kijowie. Witalij Kliczko zamierza walczyć z bronią w ręku

W piątkowy poranek rozpoczął się rosyjski szturm na Kijów. Rosjanie rozpoczęli bombardowanie miasta, więc pociski spadają także na budynki mieszkalne. Mieszkańcy stolicy Ukrainy nie zamierzają się jednak poddawać i na ile tylko potrafią, stawiają opór. Wśród nich jest mer miasta - Witalij Kliczko, który kieruje obroną Kijowa.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Były pięściarz wielokrotnie już apelował do Zachodu o wsparcie, także wraz ze swoim bratem Władimirem. Teraz w sytuacji największego zagrożenia były mistrz świata wagi ciężkiej opowiedział o swoich planach związanych z sytuacją w mieście. - Nie ma innego wyjścia niż chwycić za broń i walczyć z Rosją. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami gotowymi do obrony naszego miasta, które jest zagrożone przejęciem przez Rosję. Wierzę w Ukrainę, w mój kraj, w mój naród i w to, że powstrzymamy inwazję - powiedział Kliczko. 

Mer Kijowa w ostrych słowach wypowiedział się także na temat Władimira Putina, który jest odpowiedzialny za tę tragedię ukraińskiego narodu. - On całkowicie stracił poczucie rzeczywistości po rozpoczęciu krwawej wojny. Dziękuję Zachodowi za wsparcie Ukrainy - powiedział w odpowiedzi na wprowadzony w czwartek nowy pakiet sankcji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA